Binder i Miller v Německu bodovali

09.07.2024

Grand Prix Německa se jela na kompaktním a úchvatném okruhu Sachsenring před další obrovskou návštěvou 98 000 diváků, která viděla oba tovární motocykly KTM na bodovaných pozicích.
Foto: KTM

V deváté "etapě" sezóny MotoGP 2024 se tým Red Bull KTM Factory Racing snažil zdolat unikátní uspořádání, když Jihoafričan Brad Binder vydržel 30 rychlých kol a byl klasifikován na 9. místě, zatímco jeho australský týmový kolega Jack Miller získal tři body za 13. pozici."

Brad Binder
"Pro dnešní závod jsme udělali několik velkých změn a vše bylo o něco jednodušší. Bylo to lepší. Motorka zastavila o něco lépe, ale je jasné, že musíme najít víc, protože kluci před námi hráli svou vlastní ligu. Získali jsme cenné informace, abychom našli trochu více rychlosti a udrželi tempo po celý závod. V posledním kole jsem v jedenácté zatáčce ztratil předek a přišel o dvě pozice. To nebylo ideální. Vím, čeho jsem schopen a kde můžeme být. V každém tréninku budeme dál bojovat, jak nejvíc to půjde."

Jack Miller
"Není to zrovna ideální den. Podařilo se nám vyřešit včerejší problémy s přední částí motocyklu, ale od startu jsme se trápili se zadní pneumatikou a v několika zatáčkách jsme ji nemohli ovládat. Ať jsem dělal, co jsem dělal, nemohl jsem ji v prvním sektoru pořádně rozjet. Ostatní měli jen o trochu větší rychlost a trochu větší úhel náklonu. Dostali jsme z toho, co se dalo. Budeme pokračovat dál. V sobotu to byl dobrý den, dneska tak nějaký. Jsem rád, že se mi vrátil pocit z předku motorky. Pracujeme na tom. Čeká nás ještě 11 závodů."