Binder bere top deset

14.05.2024

Brad Binder se v překvapivě zataženém počasí v Le Mans stal v cíli závodu nejlepším jezdcem na motocyklu KTM RC16.
Foto: KTM

Grand Prix Francie byla pátým podnikem sezony MotoGP 2024. Jihoafričan zajel na slavném "Circuit de la Sarthe" skvěle ze zadní části startovního roštu a po 27 kolech obsadil 8. místo. Jeho týmový kolega, Australan Jack Miller, při souboji o první desítku upadl a do cíle závodu v Le Mans nedojel.

Co se týče šampionátu - protože rok MotoGP má za sebou téměř čtvrtinu kalendáře -, Brad nasbíral 67 bodů a v tabulce je sedmý. Jack je s 24 body třináctý. V šampionátu konstruktérů je KTM na 2. místě. Před dvojitou GP v Katalánsku a Itálii na okruzích Barcelona-Catalunya a Mugello, které jsou na programu příště, přichází víkend oddechu.

Brad Binder
"Dnes jsem měl opravdu dobrý start, ale chtěl jsem od závodu víc, protože jsem viděl 6. místo přímo před sebou. Každopádně jsme přijeli z velké dálky, takže si nemůžu stěžovat. Také jsme udělali opravdu velký krok od včerejšího sprintového závodu k dnešnímu: Cítil jsem se mnohem lépe, jistěji a dokázal jsem jet. Myslím, že máme ještě na čem pracovat, ale vzhledem k tomu, kde jsme se na startovním roštu nacházeli, nemůžeme být dnes příliš naštvaní."

Jack Miller
"Týden, co týden se snažíme jet na maximum a naše tempo o víkendu bylo dobré, zejména na použitých pneumatikách, ale ve sprintu a hlavním závodě jsem bojoval s přilnavostí zadní části motocyklu. Pád byl opravdu zvláštní, protože jsem byl jen o 1 km/h rychlejší než v předchozím kole a rozhodně jsem tam nebyl nejrychlejší během celého závodu. To mi vrtá hlavou. Zklamání na závěr víkendu, ale nepřestaneme pracovat."