Bezzecchi zářil v Assenu

27.06.2023

Marco Bezzecchi po skvělém sobotním výkonu v neděli vybojoval druhou pozici v dlouhém závodě. Luca Marini skončil sedmý.
Foto: Mooney VR46 Racing Team

Ital Marco Bezzecchi, jezdec týmu Mooney VR46 Racing, dosáhl v Grand Prix Nizozemska pole position, vítězství ve sprintu a druhého místa v hlavním nedělním závodě, čímž potvrdil své třetí místo v celkovém pořadí. Jeho týmový kolega a krajan Luca Marini v nedělním závodě více bojoval a nakonec cílem projel na sedmé pozici.

Luca Marini
"Byl to velmi náročný víkend, ale přivezli jsme domů nějaké body a to je vždycky dobré. Něco nám chybělo z hlediska rychlosti, zejména ve čtvrtém sektoru. Opravdu jsem se snažil dostat motorku do zatáčky, myslím, že mám nápad, jak tento problém vyřešit, možná už pro příští závod nebo vždy pro tuto trať v budoucnu. Teď uděláme dobrý reset, užijeme si dovolenou, bude to odpočinkový měsíc a pak svatba a trénink, abychom byli na Silverstone konkurenceschopnější."

Marco Bezzecchi
"To byl víkend, jsem nadšený Hned jsem se tu cítil dobře. Včera jsem získal pole position, vítězství ve sprintu a dnes pódium v GP. Nevím, co říct, nádherné pocity. Poprvé jsem sem přijel s rodinou v roce 2005 za Valem, který byl vždycky mým idolem. Krásná vzpomínka, byli jsme na trávě a dnes jsem tady na stupních vítězů. Co k tomu dnes říct, dobře jsem odstartoval, pak jsem ztratil pár metrů v boji, ale nevzdal jsem to. Šest, sedm kol před šachovnicovou vlajkou jsem začal cítit divné vibrace, bál jsem se ztráty pozic, snažil jsem se vydržet a neudělat žádnou chybu, protože se střední pneumatikou se motorka prokluzovala víc než včera. Jsem spokojený, na dovolenou jedu víc než spokojený s touto první částí sezony. Děkuji celému týmu, dávají do toho opravdu všechno"