Bezzecchi vyhrál v Argentině

03.04.2023

Marco Bezzecchi dosáhl na vrchol, v GP Argentiny zvítězil a posunul se do čela průběžné klasifikace MotoGP.
Foto: Mooney VR46 Racing Team

Marco Bezzecchi na GP Argentiny završil sen týmu Mooney VR46 Racing, který se od prvních krůčků v Moto3 v roce 2014 až po MotoGP vydal na cestu deseti sezón. Byla to nezapomenutelná neděle s prvním vítězstvím v kariéře v nejvyšší třídě pro mladého italského jezdce, který se vyšvihl na první místo v celkovém pořadí také díky druhému místu v sobotním sprintu. Jeho týmový kolega Luca Marini, startující po sobotním výborném výsledku (třetí místo ve sprintu) dokončil závod na osmé pozici a zajistil si tak další důležité body.

Marco Bezzecchi

"Je to splněný sen pro mě, tým, mou rodinu i Akademii. A samozřejmě Valeho, pokud jsem dnes tady, je to díky němu. Vždyť také vedeme šampionát Neuvěřitelná cesta, všechno se zdá být perfektní, a navíc se to stalo na tomto okruhu, kde jsem také poprvé vyhrál v Moto3. Když jsem dnes ráno vstal a viděl déšť, nebyl jsem moc šťastný. Měl jsem obavy, ale pak jsem si po zahřívacím tréninku uvědomil, že to zvládnu. Věřil jsem, že mohu dosáhnout skvělého výsledku, pro sebe i pro celý tým. Když jsem startoval, myslel jsem jen na to, že pojedu opatrně, viděl jsem tabuli od mechaniků a myslel jen na to. Poslední kola pak byla nekonečná. Děkuji Týmu, jsem s těmi kluky už mnoho let, s některými z Moto2, jsme velmi jednotní, je to neuvěřitelná emoce. I Messiho dres na stupních vítězů, fotbal nesleduji, ale ve světě sportu je to idol. Opravdu děkuji všem za to, že na tento den se nezapomene."

Luca Marini

"Po včerejším sprintu to nebyl závod, v jaký jsem doufal. Mrzí mě to, nebyl jsem rychlý, chyběla mi přilnavost a na víc jsem neměl. Snažil jsem se neztratit moc místa, zadní pneumatiku jsem šetřil, jak nejlépe jsem uměl. V těchto případech je stále důležité přivézt domů body a získat zkušenosti. Gratuluji Marcovi a celému týmu. On udělal rozdíl: silný v zahřívacím tréninku a opravdu dobrý na startu."