Bezzecchi skvěle vyhrál GP Francie

15.05.2023

Jezdec Mooney VR46 Racing Teamu projíždí cílem sám a v celkovém pořadí ztrácí na první místo pouhý jeden bod. Luca Marini odstoupil po havárii, když bojoval o stupně vítězů.
Foto: Mooney VR46 Racing Team

Marco Bezzecchi a Mooney VR46 Racing Team si na GP Francie připsali druhé vítězství v sezoně, v 1000. závodě v éře MotoGP. Na stroji Ducati DesmosediciGP Marco proťal cílovou pásku sám a v celkovém pořadí je nyní na druhém místě (93 bodů) jen o bod za vedoucím Bagnaiou. Bohužel Luca Marini odstoupil po havárii, když bojoval o stupně vítězů. Nehoda se naštěstí obešla bez vážnějších následků.

Luca Marini
"Jaká škoda, nehoda je opravdu špatné vidět v televizi, byla těžká, ale naštěstí všechno dopadlo dobře. Jen mě hodně bolí ruce a prsty, zasekl jsem se o řídítka a pak ten náraz do asfaltu byl taky tvrdý. Každopádně jsem v pořádku, jen se musím zotavit a teď jsou tři týdny do Mugella. Měl jsem dobrý start závodu, všechno jsem měl pod kontrolou, byl jsem velmi rychlý a předjíždění bylo agresivní, ale ne nekontrolovatelné. Příliš jsem se dotkl obrubníku, ale podařilo se mi vyhnout se pádu. Se záchranou jsem byl velmi spokojený, ale pak jsem něco ucítil zezadu. Alexovi Marquezovi to nemám za zlé, ve své pozici nemohl dělat nic jiného. Právě předjížděl a byl velmi blízko mně a Marcovi. Normální závodní nehoda."

Marco Bezzecchi
"Jsem moc spokojený, skvělý závod, moc jsem si ho užil. Včerejší sprint nebyl špatný, ale určitě jsem neměl správný start a to vše ovlivnilo. Hodně jsem na tomto detailu pracoval, hodně mi pomohl Vale z domova, tým, Gigi a všichni zaměstnanci Ducati. Všichni jsou vždycky fantastičtí. Dnes byl start dobrý, hned jsem se snažil dostat z provozu a vnutit mu své tempo, abych udržel stejný rytmus, jaký jsem měl už v pátek ve volných trénincích. Penalizace byla v pořádku, byl jsem možná až příliš agresivní, ale snažil jsem se neztrácet čas a rychle se vzpamatovat. Vše dopadlo dobře a jsem šťastný, že jsem vyhrál před celou svou rodinou na Den matek, který se dnes v Itálii slaví. Teď oslavme tento výsledek, připravme se na Mugello, ale hlavně si ostříhejme kníry"