Bezzecchi má pódium po skvělém závodě

22.08.2023

Vynikající progres během závodu předvedl Marco Bezzecchi, který se probojoval až na třetí místo rakouské GP, skvěle zajel i čtvrtý Luca Marini.
Foto: Mooney VR46 Racing Team


Ital Marco Bezzecchi, jezdec týmu Mooney VR46 Racing, si nedělním třetím místem připsal deváté pódium v sezoně MotoGP 2023 a potvrdil tak své třetí místo v celkovém pořadí. Oslavy týmu Valentina Rossiho dokončil díky čtvrtému místu další Ital, Luca Marini.

Marco Bezzecchi

"Mám velkou radost. Po včerejšku a po Silverstonu jsme to všichni potřebovali Pro mě, pro tým, který odvádí neuvěřitelnou práci, pro mé rodiče, kteří jsou oba tady, a pak také pro Valeho, který se na nás přijel podívat a já jsem chtěl před ním udělat pódium. Dnes vyhrál také Celestino Vietti v Moto2, jeden z mých největších přátel na trati i mimo ni, takže to byl téměř dokonalý den. Neodstartoval jsem špatně, předjetí Alexe bylo opravdu obtížné, navíc jsem věděl, že posledních 10 kol bude těžkých. Dělal jsem vše pro to, abych šetřil a hospodařil s pneumatikami. Moje taktika byla pružná, získal jsem, ztratil jsem, nechal jsem pneumatiku nadechnout a pak jsem to zkusil a šlo to dobře. Byl jsem velmi silný v brzdění, a když jsem se dostal dopředu, cítil jsem se lépe. V závěrečných fázích jsem trochu získal náskok. Byl to náročný víkend, v kvalifikaci jsem nebyl ideální, zatímco oživení mi dalo další náboj, jsem opravdu spokojený."

Luca Marini

"Mám velkou radost, i když stupně vítězů byly tak blízko. Snažil jsem se, ale nebylo snadné se vyšplhat až na čtvrté místo. Mrzí mě jen jedna věc, po startu jsem byl třetí, ale ztratil jsem zadní kolo, chystal jsem se na highsided a Miller, Marquez a pak Marco mě předjeli. Ztratil jsem hodně půdu pod nohama, ale nevzdal jsem to. Po Assenu a Silverstonu jsme potřebovali solidní závod. Celkově to byl dobrý víkend, ale nepřestaneme pracovat, KTM a Aprilia budou v Barceloně konkurenceschopné. Musíme udělat krok, motorka vzadu hodně klouže, pak prudce brzdím, ale také hodně ztrácím na výjezdu ve srovnání s druhou Ducati."