Bezzecchi dominoval indickému závodu

25.09.2023

Jezdec týmu Mooney VR46 Racing Marco Bezzecchi se stal prvním vítězem MotoGP na okruhu Buddh International Circuit v historii a potvrdil třetí místo v celkovém pořadí MotoGP 2023.
Foto: Mooney VR46 Racing Team

Marco Bezzecchi získal své třetí vítězství v sezóně 2023 (po GP Argentiny a GP Francie) na stroji Ducati Desmosedici GP týmu Mooney VR46 Racing. Nedělním vítězstvím se zapsal do čela čestné listiny Buddh International Circuit jako první vítěz v historii MotoGP v této zemi a potvrdil třetí místo v celkovém pořadí šampionátu královské kategorie (248 bodů a P2 mezi týmy s 383 body). Z pole position a třetího místa v první zatáčce zajel perfektní první kolo a následně si udržel vedení v závodě až do šachovnicové vlajky s náskokem více než osmi sekund před svými soupeři.

GP se nezúčastnil Luca Marini, který odletěl do Itálie poté, co se v sobotu stal obětí incidentu na startu sprintu. Utrpěl zranění levé klíční kosti a v nejbližších hodinách se podrobí operaci. Příští neděli (1. října) nebude závodit v GP Japonska, která je naplánována na okruhu Twin Ring v Motegi.

Marco Bezzecchi
"Jsem opravdu šťastný, to je adrenalin! Fanoušci mě opravdu nadchli, nejraději bych kvůli všem běžel na tribunu, jsem moc šťastný. Věděl jsem, že budu na startu bojovat, nebyl jsem dokonalý, ale s elektronikou jsem si start nastudoval, jak nejlépe jsem uměl.Snažil jsem se co nejdříve dosáhnout na P1 vzhledem k tomu, že zepředu se dá závod zvládnout, aniž by trpěla motorka a pneumatiky. Jel jsem si své tempo, tlačil jsem až do konce. Jen poslední dvě kola jsem trochu polevil, ale nechtěl jsem udělat žádnou chybu. Nevím, co říct, po včerejšku nejlepší možný závod. Chci si to užít s celým týmem, jsou fantastičtí, a pak pracovat na Japonsku, jedné z tratí, které mám nejraději. Tento týden mi zemřel drahý kamarád z dětství, je mi to moc líto a posílám velké objetí celé jeho rodině. Chtěl jsem, aby se mi dařilo, také pro Lucu, o kterém vím, že cestuje domů na operaci."