Bezzecchi cíle pro rok 2023 již dosáhl

15.07.2023

Jezdec týmu Mooney VR46 Racing, aktuálně třetí v celkovém pořadí, dosáhl svého cíle ve druhém závodě sezony, ale tím nekončí.
Foto: Mooney VR46 Racing


Marco Bezzecchi bilancuje první polovinu sezony 2023 více než pozitivně. Vysněné vítězství v Argentině, první pro něj i pro tým v nejvyšší třídě, a pečeť v GP Francie o několik týdnů později, bylo jeho prozatímním vrcholem. Celkem sedm pódií (v spoučtu GP a sprintu) spolu s pole position, znamená aktuální třetí místo v celkovém pořadí se 158 body.
Týmová práce jsou klíčem k úspěchům jezdce Mooney VR46 Racing Teamu, který společně se svým týmovým kolegou Lucou Marinim na Ducati Desmosedici GP usiluje o tempo nejsilnějších borců pro finále sezony a týmový titul. Jedná se o nové pocity a emoce pro mladého jezdce mezi novými protagonisty MotoGP.

Můj dosavadní rok 2023

"První část sezóny byla pro mě velmi pozitivní. Podařilo se mi udělat velký krok vpřed oproti roku 2022. Od prvního zimního testu jsem okamžitě našel skvělý pocit z motorky a týmu. Okamžitě jsem se cítil pohodlně a rychle. A hned na začátku sezony jsem dosáhl svého prvního vítězství."

Na co jsem nejvíce hrdý

"Nejvíce hrdý jsem na své první vítězství v Argentině. Byl to můj skutečný cíl pro tuto sezónu, ale nečekal jsem, že se to stane tak rychle. Jedné se o výsledek, který je mi blízký a na který jsem obzvlášť hrdý."

Lítost

"Nejvíce mě zatím mrzí asi závod v Jerezu. Celý víkend jsem se trápil a pak jsem havaroval. Opravdu škoda, protože je důležité přivézt domů body i v těch dnech, kdy se ne všechno daří."

Poprvé P1 v celkové klasifikaci

"Být na předních příčkách šampionátu je z mnoha hledisek obtížné. Máte tolik práce, tolik tlaku, který musíte zvládnout, tlačí na vás média. Zatím na to příliš nemyslím, snažím se zůstat uvolněný a soustředit se na jízdu."

Budoucnost

"Otázky týkající se budoucnosti není tak těžké zvládnout. Mám za sebou skvělý tým, společně s VR46 Riders Academy a mým manažerem. Ti všichni se mě snaží udržet v klidu a snížit tlak. Mám štěstí, protože se tak mohu soustředit na práci a každý víkend ze sebe vydat to nejlepší."

Nový formát

"Pro mě je nový formát opravdu super, líbí se mi. I ten sprint, i když se tím hodně změnilo řízení celého víkendu. Je tu mnohem víc věcí na práci, zejména v sobotu, ale to mi pomáhá zůstat soustředěný."

Šampionát

"Je to velmi náročný šampionát s mnoha rychlými jezdci a velmi konkurenceschopnými motocykly. Úroveň je velmi vysoká a v druhé polovině sezony bude ještě vyšší. Každý jezdec se závod od závodu dostává do větší a větší jezdecké pohody. Bude to velmi tvrdý boj, těžko zvládnutelný. Pecco a Jorge (Bagnaia a Martin) jsou v současné době oproti ostatním o malý krůček vpředu, ale cílem je dostat se na ně co nejdříve."

Tým

"Tým odvádí úžasnou práci. Mám na mysli velký krok vpřed, který udělal ve srovnání s rokem 2022. Zlepšili jsme se v každém ohledu, na trati i doma. V každé GP můžeme jet a projevit se naplno podle svých možností. Technický balíček je vždy perfektní a tyto výsledky jsou odměnou pro celý tým. Musíme takhle pokračovat, kluci si zaslouží mnohem víc."

Letní přestávka

"Na letní přestávku nemám žádné konkrétní plány. Zůstanu doma, během sezony hodně cestujeme, raději budu sdílet čas s rodinou a přáteli. Pokračovat v tréninkovém a odpočinkovém režimu"

Cíle pro druhou polovinu sezony

"Pro druhou polovinu sezony nemám přesný cíl, chci v tom pokračovat. Více si věřit na motorce, přiblížit se nejsilnějším borcům. Pokud přijdou další pódia, budu spokojený"