Bautista testoval Desmosedici GP

22.06.2023

V Misanu skončil test Alvara Bautisty s motocyklem Ducati Desmosedici GP.
Foto: Ducati

Světový okruh Misano Marca Simoncelliho byl dějištěm dlouho očekávaného testu Alvara Bautisty s motocyklem MotoGP. Byly to intenzivní dva dny, během nichž se španělský jezdec vrátil na Ducati Desmosedici GP po poslední Grand Prix, kterou absolvoval 18. listopadu 2018 ve Valencii.

Po prvním dni, jehož cílem bylo znovu získat cit s motocyklem i pneumatikami (absolvoval 50 kol), mohl Bautista v druhý den jezdit nepřetržitě od rána, zaměřit se na nastavení a také vyzkoušet různá řešení pneumatik.

Španěl se nepokusil o žádný časový útok. Bautista uzavřel test (49 odjetých kol druhého dne) s nejrychlejším časem 1'32,590 (v loňské kvalifikaci na GP San Marina by to v Q2 bylo 9. místo, tedy třetí startovní řada), zaznamenaným v sedmém kole čtvrté jízdy, na měkkých pneumatikách a při teplotě trati 49°C.

Odpoledne se jezdec týmu Aruba.it Racing - Ducati vrátil na svou Ducati Panigale V4R, aby absolvoval několik kol a znovu se seznámil s motocyklem, s nímž pojede v šestém podniku sezony WorldSBK 2023, který je naplánován na britském Doningtonu od 29. června do 2. července.

Alvaro Bautista
"Byl to dobrý test. Návrat na Ducati Desmosedici GP mě hodně bavil a jsem spokojený s prací, kterou jsme odvedli. Mezi prvním a druhým dnem se pocit zlepšil, a to i díky týmu a Ducati, kteří mi umožnili upravit motorku některými změnami, díky nimž jsem se cítil ještě pohodlněji. Pracovali jsme také na nalezení jistoty s různými řešeními pneumatik a výsledky byly hmatatelné. Čas? Není důležitý, také proto, že jsem nikdy netlačil na čas: nebyl důvod riskovat. Budoucnost? Budoucnost je v Doningtonu a Imole. Máme před sebou dvě kola v řadě a po této dobré zkušenosti už musím myslet jen na šampionát WorldSBK."