Bautista si připsal další dvě vítězství

06.03.2023

Po havárii ve SPR startoval Bautista desátý, přesto vyhrál druhý závod.

Foto: Ducati

Bláznivá neděle v Indonésii. Na okruhu Mandalika se odehrálo všechno, dvě červené vlajky přerušily závod Superpole Race i 2. závod. Nakonec si Alvaro Bautista připisuje páté vítězství ze šesti závodů sezony WorldSBK 2023. Stalo se tak poté, co po sobotním vítězství havaroval v Superpole Race a do druhého nedělního závodu startoval až z desáté pozice. Při restartu se posunul do druhé startovní řady, ze které nakonec dokázal v závěrečném závodě dne zvítězit.

Michael Rinaldi nedokončil sobotní závod, ale v nedělním Superpole Race skončil na sedmé pozici. Start 2. závodu měl velkolepý. Italský jezdec se v 5. kole ujal vedení a při vyvěšení červené vlajky (8. kolo) měl před Razgatliogluem náskok 2,5 sekundy. Při druhém startu Rinaldi hájil první pozici. Pozice se neměnily až do doby, kdy do cíle chyběly 4 kola, když Bautista předjel svého týmového kolegu, který měl zřejmě krizi s přední pneumatikou. Tři zatáčky před šachovnicovou vlajkou byl však Rinaldi dlouhý a po propadu startovním polem cílem nakonec projel na čtvrté pozici.

Alvaro Bautista

"Byl to neuvěřitelný den. Všechno se stalo, nejprve v závodě Superpole Race a pak ve druhém závodě. Ráno jsem havaroval, protože poté, co mě Jonathan předjel, jsem vjel na špinavou část trati. Start z desáté pozice v 2. závodě nebyl snadný i proto, že je to okruh, který nenabízí mnoho bodů k útoku. Po červené vlajce jsem si pak myslel, že Rinaldiho, který měl velmi rychlé tempo, nedohoním. Nakonec jsem se mu ale přiblížil a dokázal jsem vybojovat první pozici. Hodně si věříme a chceme i nadále dokazovat, že jsme konkurenceschopní."

Michael Ruben Rinaldi

"Jsem zklamaný a to je nevyhnutelné. Start do druhého závodu byl silný, pocit v prvních kolech byl vynikající a dokonce se mi podařilo dostat se s velkým náskokem do vedení. Pak jsem viděl červenou vlajku. Nejdůležitější je, že se nikomu nic nestalo, ale je jasné, že jsem se vrátil do boxu zklamaný, protože jsem cítil, že mám všechny karty k tomu, abych závod vyhrál. Po druhém startu jsem se držel v čele, dokud mi ztráta přilnavosti přední pneumatiky nedovolila udržet přijatelné tempo a v závěru jsem málem havaroval. Musíme se však podívat na dobré věci, které jsme udělali a z nich budeme muset v Evropě znovu začít."