Bautista prodloužil u Ducati

06.05.2023

Alvaro Bautista bude v sezóně WorldSBK 2024 pokračovat na továrním motocyklu Panigale V4R týmu Aruba.it Racing – Ducati.
Foto: Ducati

Tým Aruba.it Racing - Ducati oznámil prodloužení smlouvy s Álvarem Bautistou, který bude na oficiálním motocyklu Ducati Panigale V4R jezdit WorldSBK i v sezoně 2024. Alvaro Bautista, který se po svém debutu ve WorldSBK v roce 2019 vrací v barvách Aruba.it a Ducati v sezóně 2022, byl loni korunován mistrem světa na konci vzrušující jízdy složené z 16 vítězství a celkem 31 umístění na stupních vítězů. Po prvních třech kolech sezony 2023 Bautista pevně vede průběžné pořadí se 174 body (56 bodů před svým nejbližším soupeřem) a před několika dny byl na okruhu v holandském Assenu absolutním hrdinou, když hattrickem zajistil značce Ducati historické 400. vítězství ve WorldSBK.

Alvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati #1)
"Po 21 letech strávených v elitě světového motocyklového sportu, v paddoccích MotoGP a Superbike, se nyní cítím ve vynikající formě, a to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Mohu říci, že se nacházím v nejlepším období své kariéry. Mám radost z toho, že mohu pracovat s týmem, který považuji za svou druhou rodinu. Mimochodem, v osobní rovině se moje rodina rozrůstá, děti rostou, a proto bylo rozhodnutí závodit v roce 2024 volbou, kterou jsem chtěl učinit společně s nimi. Rozhodli jsme se pokračovat a jsem velmi rád, že zůstávám v týmu Aruba.it Racing - Ducati, se kterým jsem měl vždycky skvělý vztah. Jsem rád, že mě stále chtějí, i když už jsem trochu starý. Ještě jeden společný rok s nadějí, že si udržíme fantastický pocit z motorky, jistotu mimořádného pracovního vztahu. Samozřejmě cílem je usilovat o skvělé výsledky."

Stefano Cecconi (šéf týmu Aruba.it Racing - Ducati)
"Jsme nesmírně rádi, že jsme prodloužili spolupráci s Alvarem, a bude pro nás potěšením pokračovat ve spolupráci, která byla vždy vynikající jak na profesionální, tak na lidské úrovni. Alvaro přinesl našemu týmu první velký úspěch, za kterým jsme se hnali od roku 2015, kdy jsme se rozhodli pustit se do tohoto fascinujícího dobrodružství s Ducati, ale místo toho, aby nám tento úspěch přinesl jen uspokojení, povzbuzuje nás k ještě většímu úsilí. Odhodlání a nasazení, které nám umožnily dosáhnout tohoto cíle, nám také zajistily vynikající výsledky v prvních třech kolech aktuální sezóny. Naším společným cílem je proto pokračovat tímto směrem, abychom v budoucnu společně dosáhli dalších významných úspěchů."

Luigi Dall'Igna (generální ředitel Ducati Corse)
"Zisk titulu mistra světa, ale také senzační začátek sezony, kterého jsme letos byli svědky, jsou dalším důkazem magického okamžiku, který Bautista prožívá. Alvaro je velmi talentovaný a zkušený jezdec a s naší Panigale V4 R našel fantastickou rovnováhu, která mu v současné době umožňuje dosáhnout skutečných úspěchů. Jsme proto velmi rádi, že s ním můžeme pokračovat i v roce 2024. Nyní je cílem zůstat soustředěný na aktuální sezónu a pokusit se udržet tento pozitivní trend i v budoucnu."