Bautista - pracuji hlavně na své mentalitě

12.04.2023

Továrna Ducati pokračuje ve skvělém tažení superbikovým šampionátem.
Foto: Ducati, zdroj: SPEEDWEEK.com

Španělský tovární jezdec Ducati Alvaro Bautista skvěle vstoupil do letošní sezony WorldSBK, ve které obhajuje titul Mistra světa, stejně jako továrna Ducati tituly výrobců a týmů. Továrna i jezdec navázali tam, kde vloni skončili a opět patří mezi absolutně nejsilnější spojení jezdce a výrobce, když Bautista vyhrál pět z prvních šesti závodů sezony. Skvělý rozjezd sezony na stránkách SPEEDWEEK.com okomentoval jak samotný jezdec, tak i generální ředitel Ducati Corse, pan Gigi Dall'Igna.

Gigi Dall'Igna - generální ředitel Ducati Corse
"Vloni jsem byl přesvědčen, že bychom si mohli ve WorldSBK vést velmi dobře. Alvara znám celý život, od doby, kdy vyhrál mistrovství světa v kubatuře 125 ccm. Znám jeho kvality. Podle mého názoru je Alvaro jako jezdec srovnatelný s Lorenzem. Na svůj talent ale ještě nevyhrál dost."

Alvaro Bautista
"Každý se může zlepšit, já pracuji hlavně na své mentalitě a na tom, jak se udržet v koncentraci. Nevím, na čem ostatní jezdci přes zimu pracovali, to také není můj problém. Dívám se na sebe a snažím se být lepším jezdcem než v minulé sezoně. Moje sezona byla dobrá, ale také jsem udělal několik chyb. Některé z nich byly zřejmé, jiné ne, ale vím o nich. Chci se zlepšit v oblastech, kde jsem klopýtl. Nejdůležitější je vždy pocit, který máte z motorky."