Bautista má třetí triple crown v řadě

06.06.2023

Další perfektní víkend pro Bautistu, který si připsal třetí trojnásobné vítězství v řadě. Rinaldi bojoval o druhé místo, ale šest kol před koncem havaroval.
Foto: Ducati

Alvaro Bautista byl nepřekonatelný, když si připsal třetí hattrick v sezóně v řadě a vybojoval své 14. vítězství v 15 závodech, což je nový rekord v historii WorldSBK. Na druhé straně Michael Rinaldi šest kol před koncem druhého závodu po dobrém souboji s Toprakem Razgatliogluem (Yamaha) havaroval.

Po vítězství v prvním závodě si Bautista připsal vítězství v závodě Superpole Race a dominoval i ve druhém závodě, kde se ujal vedení v první zatáčce a s velkým náskokem projel pod šachovnicovou vlajkou. Španělský jezdec je nyní pevně v čele průběžného pořadí mistrovství světa Superbiků s 298 body a náskokem 86 bodů před Razgatliogluem.

Rinaldi skončil třetí v závodě Superpole Race a v 2. závodě byl protagonistou dobrého souboje s Razgatliogluem. Šest kol před koncem však italský jezdec udělal drobnou chybu, která ohrozila jeho závod.

Alvaro Bautista
"Byl to výjimečný víkend nejen pro Ducati, ale i pro mě. Po tolika letech s touto značkou se nyní cítím napůl Italem. Momentálně mám s motorkou neuvěřitelný cit, který mi umožňuje dostat ji na každou trať a do každé situace. Sezóna je ještě dlouhá a cílem je takto pokračovat. Děkuji týmu Aruba.it Racing - Ducati za skvěle odvedenou práci i tento víkend"

Michael Ruben Rinaldi
"Lítost je veliká a je zbytečné ji popírat, ale byl to velmi pozitivní víkend z hlediska výkonnosti. Ve druhém závodě už to nebylo takové jako v sobotu, ale i tak se mi podařilo zůstat pevně v zóně pódia s velkým náskokem před pronásledovateli. Pád? Dostal jsem se do Toprakova slipstreamu a on prudce zabrzdil. Kombinace těchto dvou faktorů mě přivedla k chybě. Je to škoda, ale z tohoto kola vycházím s velkým sebevědomím."