Bautista - divoká karta nepřipadá v úvahu

08.07.2023

Mistr světa superbiků Alvaro Bautista nadále odmítá možnost, že by se na konci letošní sezony vrátil do MotoGP ve stylu Troye Baylisse.
Zdroj: CRASH.net, foto: Ducati


Po zisku titulu WorldSBK v roce 2006 se Australan Troy Bayliss slavně vrátil do MotoGP v Teamu Ducati ve finále ve Valencii, když tento svůj poslední start sezony proměnil ve vítězné tažení. Stejně jako Bayliss, i Bautista během své kariéry v MotoGP jako permanentní jezdec získal pódia, ale nevyhrál žádný závod, a v současné době na Ducati dominuje ve WorldSBK. Zatímco Bayliss byl v roce 2006 narychlo povolán, aby nahradil zraněného Sete Gibernaua, Bautista se již zúčastnil nedávného testu MotoGP na nyní titulem ověnčené Desmosedici. Bautistovi končí sezona v Argentině 15. října. Řeči o druhém testu MotoGP spekulace o divoké kartě v například již Sepangu jen podpořily.

Alvaro Bautista

"Sepang je pěkné místo, ale je to tak, jak říkám, divoká karta nepřipadá v úvahu. Lidé se mě ale ptali, jestli si dokážu vybrat jeden závod pro divokou kartu.... Pokud si mám vybrat jedno místo, tak to musí být po mém konci v šampionátu WorldSBK. Takže by zbývalo jen pět závodů: Austrálie, Thajsko, Malajsie, Katar a Valencie."