Bathams Racing na TT se dvěma jezdci

02.04.2024

Po úspěšné premiéře v roce 2023 jako dvoučlenný tým se Bathams Racing letos vrátí na závody TT na ostrově Man v nezměněné sestavě s Michaelem Rutterem a Craigem Nevem.
Foto: IoMTT.com

Třicet let po svém debutu na TT v roce 1994 se Rutter zúčastní závodů RST Superbike a Milwaukee Senior TT na BMW M 1000 RR a na první závod Metzeler Supertwin a druhý závod Entire Cover insurance Supertwin se postaví s Yamahou R7.

Neve si mezitím zaslouženě vysloužil druhý rok v týmu poté, co v roce 2023 dosáhl nejlepších výsledků v kariéře. Jezdec z Lincolnshiru obsadil v loňském ročníku Senior TT na své Hondě CBR1000RR-R Fireblade 11. místo a zajel přitom nové osobní maximum 130,863 mph. Se stejným strojem pokračuje i v letošním ročníku.

Neve zůstává se stejnou technikou i v závodech Monster Energy Supersport, kde pojede na stroji Triumph Speed Triple 765 RS, s nímž loni obsadil 8. a 11. místo. V prvním případě to bylo jeho první umístění v top 10 a jeho dosud nejlepší výsledek na TT. Stejně jako v ostatních třídách si Neve zajel nové nejlepší kolo ve střední třídě průměrnou rychlostí 125,307 mph.

Craig Neve:
"Připojení k týmu Bathams Racing v loňském roce pro mě bylo fantastické. Mít Michaela jako týmového kolegu bylo k nezaplacení, pokud jde o dobré nastavení motocyklů, které pro mě byly v té době úplně nové, a nakonec mi to pomohlo překonat hranici 130 mph. To se mi podařilo. Už jsem ho měl na motorce při zimním testování, abychom vyzkoušeli další nápady, a jeho příspěvky i zpětná vazba byly skvělé.
Loňský rok byl s novou motorkou občas obtížný, ale skončil opravdu skvěle, když jsem zajel několik kol rychlostí 130 mph a poprvé jsem se umístil v první desítce na TT, takže setrvání u týmu Bathams Racing pro mě není žádnou překážkou. Jsem naprosto nadšený a nemůžu se dočkat, až se rozjedu, takže doufám, že navážeme tam, kde jsme loni skončili."

Michael Rutter:
"Když jsme loni rozšířili tým o Craiga, chtěli jsme přivést nadějného jezdce a pomoci mu v jeho rozvoji, a to se přesně stalo. V loňském roce jsme s Craigem dosáhli všeho, v co jsme doufali, takže bylo snadné se rozhodnout pokračovat v tomto závazku s ním, protože cítíme, že on i motorky mají ještě co nabídnout.
Nechal mě testovat některé nápady, které měl pro své motorky, a myslím, že jsme našli něco, co mu letos hodně pomůže. Musím říct, že patří velké dík našim sponzorům, kteří sdílejí naši touhu závodit na vysoké úrovni a rozvíjet mladé jezdce, takže děkuji společnostem Bathams Ales, Keltruck, EBC Group, Level, NicWood Logistics, AJN Steelstock a Worcester Presses za pokračování tohoto projektu."