Bastianini získal texaské pódium

15.04.2024

Ducati Lenovo Team na stupních vítězů v GP Ameriky s Bastianinim na třetím místě. Páté místo vybojoval Francesco Bagnaia.
Foto: Ducati

Tým Ducati Lenovo si v nedělním závodě na okruhu Circuit of The Americas připsal třetí místo díky skvělému výkonu Enea Bastianiniho, který v závěrečné části závodu stupňoval svou rychlost. Francesco Bagnaia byl po dobré první části závodu pátý, zatímco v posledních fázích závodu to měl úřadující mistr světa náročnější.

Po dobrém startu, kdy byl v první zatáčce druhý, pak Bastianini ztratil a během sedmého kola se ocitl na sedmém místě. Jezdec narozený v Rimini opět ukázal veškerou svou konkurenceschopnost ve druhé polovině závodu, když překonal ztrátu na přední jezdce a osm kol před koncem předjel svého týmového kolegu. Třetí místo přišlo v předposledním kole, kdy Enea dokázal předjet Jorgeho Martína (Pramac Racing) a poté se odpoutal a projel cílem na třetí pozici.

Bagnaia unikl brzkému dramatu po srážce s Martínem a Viñalesem na startu a ze šestého místa se během šestého kola probojoval na druhé místo, než v následujících kolech ztratil tři pozice. Od té doby musel Pecco jezdit defenzivně, přičemž ztrácel na vedoucí skupinu, ale přesto dokázal dojet pátý.

Třetí Grand Prix sezóny je u konce a Bastianini je v současné době v pořadí šampionátu - vedeném Jorgem Martínem - druhý s 59 body, Bagnaia je pátý a na svého týmového kolegu ztrácí devět bodů. Tým Ducati Lenovo je na čele pořadí týmů (96 bodů), zatímco Ducati vede pořadí výrobců (109 bodů).

Enea Bastianini (#23 Ducati Lenovo Team) - 3. místo
"Byl to skvělý závod a jsem moc rád za pódium, zvlášť po takovém víkendu. Dobře jsem odstartoval a chtěl jsem se držet v čele, ale nakonec jsem ztratil několik pozic i kvůli tomu, že jsem při jízdě v balíku trochu bojoval s předkem. Ve druhé části - což je tak trochu moje specialita - jsem se dokázal odrazit a jezdit rychle, což mi umožnilo skončit na stupních vítězů. Samozřejmě bych chtěl vyhrát, ale s tímto výsledkem nemůžeme být, než spokojeni."

Francesco Bagnaia (#1 Ducati Lenovo Team) - 5. místo
"V prvních šesti kolech jsem se cítil dobře a bojoval jsem s čelní skupinou, ale pak jsem začal mít problémy. Motorka se vpředu hodně klouzala a vzadu jsem cítil nějaké vibrace, takže jsem musel jet defenzivně. Bylo to těžké, ale musíme zůstat v klidu, pochopit situaci a snažit se každý závod dokončit v co nejlepší pozici. Až přijde ten správný čas, zaútočíme."