Bagnaia třetí v Le Mans

14.05.2024

Pódium pro Bagnaiu a tým Ducati Lenovo v Le Mans. Čtvrté místo pro znovuzrozeného Bastianiniho.
Foto: Ducati

Čtyři Ducati na prvních čtyřech místech: ve velkolepém souboji tří jezdců o vítězství se Jorge Martín (Pramac Racing) dostal před Marca Márqueze (Gresini Racing) a Francesca Bagnaiu.

Ducati Lenovo Team si v Le Mans připsal pódiové umístění s Francescem Bagnaiou, který byl na cílové čáře třetí a patřil mezi protagonisty napínavého souboje o vítězství s dalšími jezdci Ducati Martínem a Márquezem. Enea Bastianini předvedl v posledních fázích závodu skvělý návrat, když byl v cíli čtvrtý, přestože si v polovině závodu musel odpykat penalizaci dlouhého kola.

Bagnaia si užil perfektní start z druhého místa na startovním roštu, když se na výjezdu z první šikany posunul na první pozici. Úřadující mistr světa se udržel ve vedení až do doby, kdy do cíle zbývalo osm kol, kdy se snažil rozbít skupinu za sebou. Když závod vstoupil do své závěrečné fáze, k Martínovi a Bagnaiovi se v boji o vítězství přidal Márquez, který nakonec v posledním kole dokázal předjet Pecca při souboji o druhé místo.

Z desátého místa na startovním roštu dokázal Bastianini na startu dohnat čtyři pozice a v první polovině závodu se držel ve vedoucí skupině. Jezdec s číslem 23 si pak musel odpykat penalizaci dlouhého kola po předjížděcím manévru na Espargara, což ho stálo tři pozice. Enea zareagoval vynikajícím způsobem, stanovil nový rekord závodu na kolo (1:31,107) a pod šachovnicovou vlajkou se probojoval zpět na čtvrté místo.

Bagnaia aktuálně druhý v pořadí šampionátu se ztrátou 38 bodů na vedoucího Martína, zatímco Bastianini je čtvrtý a má o dva body méně než jeho týmový kolega. Tým Ducati Lenovo vede pořadí týmů se 180 body, Ducati je na čele pořadí výrobců (170 bodů).

Tým Ducati Lenovo Team se vrátí do akce za čtrnáct dní v závodě "Gran Premi Monster Energy de Catalunya".

Francesco Bagnaia (#1 Ducati Lenovo Team) - 3. místo
"Nikdy nemůžete být úplně spokojeni, když nevyhrajete, ale byl to dobrý závod. Podařilo se mi obnovit pocit ze včerejška, ale necítil jsem se tak konkurenceschopný jako ostatní dva soupeři, protože ti dnes měli zjevně něco navíc. Určitě musíme dál pracovat, ale celkově se víkend vydařil, když pominu sprintový závod, protože jsme vždy byli konkurenceschopní a rychlí. Bylo důležité dokončit závod tady v Le Mans po výsledcích z posledních dvou sezón zde, takže z toho mám radost. V závěrečných fázích jsem se snažil držet co nejblíže Martínovi, abych se ho pokusil předjet ve 13. zatáčce, ale Marc byl ve třetím sektoru opravdu silný a využil své rychlosti ve svůj prospěch, aby mě předjel."

Enea Bastianini (#23 Ducati Lenovo Team) - 4. místo
"Samozřejmě nemohu být s dneškem úplně spokojený, protože jsem mohl zajet mnohem víc, takže jsem trochu zklamaný. Tento víkend jsme měli rychlost, ale něco nám nevyšlo a určitě nás hodně penalizovala to dlouhé kolo. Všechno se to stalo proto, že jsem spěchal, abych předjel Aleixe, protože jsem viděl, že ostatní vepředu začínají trochu víc tlačit. Nijak jsem nekalkuloval, prostě jsem viděl šanci a snažil se jí využít. Problém je, že jak už se mi to stalo v jiných případech, mám problém zastavit motorku ve vzpřímené poloze, takže jsem skončil mimo ideální stopu. Byl jsem připraven vrátit mu pozici, ale pak jsem ho viděl mimo trať, a to mi to znemožnilo. Každopádně jsem nečekal penalizaci."