Bagnaia před náročným víkendem

16.06.2023

Bagnaia a Bastianini o víkendu opět na trati GP Německa na Sachsenringu.
Foto: Ducati

Po perfektním víkendu v Mugellu, kdy Pecco Bagnaia získal vítězství, pole position, zajel nejrychlejší kolo závodu a vyhrál sobotní sprint, je nyní tým Ducati Lenovo připraven znovu vyjet na trať GP Německa. Hostitelem sedmého podniku sezony 2023 MotoGP bude okruh Sachsenring, který se nachází na severu země, několik kilometrů od města Chemnitz.

Bagnaia, který loni na Sachsenringu po havárii dosáhl největšího deficitu v šampionátu (-91 bodů), letos přijíždí na GP Německa jako lídr šampionátu s 21bodovým náskokem před druhým Marcem Bezzecchim (VR46 Racing Team). Úřadující mistr světa se bude snažit udržet své tempo i v Německu.

Na druhé straně garáže je týmový kolega Bastianini na 20. místě v šampionátu poté, co se v poslední GP Itálie zúčastnil svého prvního letošního závodu. Jezdec z Rimini, který stále není stoprocentně fit, dokázal dokončit sprint i nedělní GP v první desítce, což je výsledek nad očekávání dobrý vzhledem k dlouhé závodní absenci, kterou si odbyl po zranění v Portimau v polovině března. Na trati Sachsenring, která je fyzicky méně náročná než Mugello, chce být Bastianini konkurenceschopnější.

Francesco Bagnaia
"Víkend v Mugellu byl opravdu perfektní a dodal mi tu správnou energii, abych mohl čelit i tomuto závodnímu víkendu v Německu. Toskánskou trať znám velmi dobře, hodně jsem na ní kroužil, což mi pomohlo, ale pocit s mým Desmosedici mi umožnil udělat rozdíl. Doufám, že se mi podaří tyto pocity znovu najít na Sachsenringu, cíl bude stále stejný. Dobře pracovat od prvních tréninků a přijet co nejlépe připraven na sprint a nedělní závod."

Enea Bastianini
"Jsem rád, že se mohu vrátit zpět na trať. Víkend v Mugellu se ukázal jako pozitivní, a i když jsem v závodě hodně bojoval, podařilo se mi dosáhnout výsledku, který jsem zpočátku vůbec nečekal. Ještě chvíli potrvá, než budu stoprocentní, ale Sachsenring bude méně fyzicky náročný než okruh, na kterém jsme závodili minulý víkend, takže doufám, že se mi v GP Německa povede ještě lépe."