Bagnaia po triumfu do čela MotoGP

01.05.2023

Pecco Bagnaia si připsal mimořádné vítězství v GP Španělska v Jerezu de la Frontera a posunul se do čela celkové klasifikace.
Foto: Ducati

Pecco Bagnaia si připsal další mimořádné vítězství v GP Španělska MotoGP, která se konala v neděli odpoledne na okruhu Circuito de Jerez - Angel Nieto. Jezdec Ducati Lenovo Teamu předvedl na andaluské trati bezchybný závod, díky němuž si připsal svůj třináctý úspěch v MotoGP a druhý v této sezoně.

Stejně jako v sobotním sprintu byla i nedělní GP krátce po startu přerušena kvůli havárii a po několika minutách znovu odstartována. Pecco, který startoval s pátým nejrychlejším časem, se dokázal okamžitě posunout na třetí místo a následně předjel Jacka Millera (KTM Factory Racing). Poté se však musel své pozice vzdát ve prospěch australského jezdce kvůli spornému rozhodnutí vedení závodu, které jeho předjížděcí manévr označilo za nefér, přestože mezi oběma jezdci nedošlo k žádnému kontaktu.

Bagnaia však udržel koncentraci a podařilo se mu Millera znovu dostihnout a poté snížit ztrátu na Brada Bindera. Několik kol před koncem dostihl jezdec z Chivassa jihoafrického jezdce a pět kol před koncem ho předjel. Díky dnešnímu úspěchu se Bagnaia vrátil do čela celkového pořadí s 22bodovým náskokem před dalším jezdcem Ducati Bezzecchim (VR46 Racing Team). Ducati zůstává v čele pořadí konstruktérů, zatímco Ducati Lenovo Team je čtvrtý v pořadí týmů.

Francesco Bagnaia (#1, Ducati Lenovo Team) - 1. místo
"Vzhledem k tomu, jak víkend začal, je to možná moje nejlepší vítězství v MotoGP. Souboj byl opravdu neuvěřitelný a já si užil spoustu zábavy. Z této GP jsme se hodně naučili a může nám to pomoci v růstu jako týmu. Pátek byl náročný den, ale můj tým odvedl neuvěřitelnou práci a umožnil mi znovu získat dobrý pocit z motorky. Dobře pochopili mé požadavky a dnes jsme díky posledním změnám na Desmosedici GP dokázali vyhrát. Dokázat to tady bylo opravdu výjimečné, vzhledem k velké vřelosti fanoušků, takže jsem nadšený."