Bagnaia ovládl Red Bull Ring

21.08.2023

Bagnaia předvedl mistrovský výkon a na Red Bull Ringu si připsal další vítězství stylem start-cíl. Bastianini skončil desátý.

Francesco Bagnaia zničil soupeře dalším skvělým vítězstvím v GP Rakouska na Red Bull Ringu, 10. kole mistrovství světa MotoGP 2023.Stejně jako při sobotním vítězství ve sprintu vedl muž týmu Ducati Lenovo v závodě na 28 kol od startu do cíle, ani jednou nešlápl vedle a šachovnicovou vlajku minul s náskokem pěti sekund před svým nejbližším pronásledovatelem Bradem Binderem (KTM). Bagnaiovo šestnácté vítězství v MotoGP (páté z deseti letošních GP) bylo zároveň celkově 78. vítězství Ducati v premiérové třídě, zatímco pro Pecca to byl po Algarve '21, Jerezu '22 a Mugellu '23 čtvrtý takzvaný "Grand Slam" (pole position, vítězství, nejrychlejší kolo a vedení v každém kole). Jeho týmový kolega Enea Bastianini startoval z P13 a zapojil se do souboje pěti jezdců o šesté místo, nakonec si zajistil umístění v první desítce, když skončil na P10.

Francesco Bagnaia

"Upřímně řečeno, jsem velmi šťastný. Měl jsem velmi dobrý start, hned jsem se dostal dopředu a snažil jsem se to zvládnout co nejlépe. V první fázi jsem se jen snažil zjistit, kolik jezdců dokáže udržet tempo kolem 1:30, a snažil jsem se být o něco pomalejší, než bylo možné. Posledních několik kol bylo pro zadní pneumatiku velmi obtížných, protože už neměla žádnou trakci a hodně se klouzala. Celý víkend se nám dařilo odvádět neuvěřitelnou práci, inženýři a můj tým mi dali vše, co jsem si přál, a tohle byl výsledek. Určitě teď bude druhá část sezony velmi náročná, ale budeme se snažit být v klidu a užívat si každý okamžik, jako tomu bylo tento víkend. Pokud budeme takto pokračovat, můžeme dosáhnout dobrých výsledků."

Enea Bastianini

"Musím říct, že jsme dnes ráno odvedli dobrou práci, hned jsem se cítil v pohodě po změně, kterou jsme provedli. Odpoledne se to naopak v závodě nedostavilo, protože pocity byly velmi podobné těm včerejším. Předek hodně blokoval, bohužel mi hned po dvou kolech klesla přilnavost. Už jsem nemohl nic dělat, ke konci závodu pneumatika skončila. Cítím, že jsme na správné cestě, potenciál tu určitě je, dnes ráno jsem jezdil, jak jsem chtěl, a měl jsem přilnavost. Problém je v tom, že věci, které se stanou a kterým nerozumíte, vždy vedou ke špatnému výsledku, takže to tak bylo i dnes."