Bagnaia obhajuje vítězství

17.08.2023

Tým Ducati Lenovo je připraven vyrazit na Red Bull Ring, kde se pojede Velká cena Rakouska.
Foto: Ducati

MotoGP se tento víkend vrací na trať rakouského Red Bull Ringu, který se nachází jen několik kilometrů od města Zeltweg. Grand Prix Rakouska představuje polovinu šampionátu 2023, který bude mít v kalendáři ještě dvě kola v Evropě a sedm kol v Asii a Oceánii, než se na konci listopadu vrátí do Evropy na obvyklé finále sezony na okruhu Ricardo Tormo ve španělské Valencii.
Po prvních deseti kolech ročníku 2023 vede pořadí Francesco Bagnaia se čtyřmi vítězstvími v Grand Prix Portugalska, Španělska, Itálie a Nizozemska, třemi vítězstvími ve sprintu a celkově šesti umístěními na stupních vítězů, včetně druhého místa před dvěma týdny ve Velké Británii na Silverstonu. Úřadující mistr světa má v současné době náskok 41 bodů na druhého jezdce Ducati Jorgeho Martina (Pramac Racing) a 47 bodů na třetího Marca Bezzecchiho (VR46 Racing Team).
Po náročném víkendu na Silverstonu přijíždí Enea Bastianini do Rakouska s motivací získat zpět svůj pocit s Desmosedici GP. Na trati v Zeltwegu si jezdec z Rimini loni vyjel pole position, když časem 1:28,772 stanovil aktuální rekord okruhu.

Francesco Bagnaia

"Jsem nadšený, že se vracím k závodění v Rakousku, na trati, kterou mám velmi rád a na které jsem loni získal pěkné vítězství. Je to historicky trať příznivá pro vlastnosti našeho motocyklu, ale pravděpodobně zde letos bude mnoho jezdců, kteří mohou bojovat o dobrý výsledek. Naším cílem je nyní být konzistentní a snažit se vždy odvést co nejlepší výkon. Věřím si a těším se na víkend."

Enea Bastianini

"Poslední Grand Prix na Silverstonu nedopadla podle našich představ, ale byl to můj první skutečný víkend, kdy jsem mohl pracovat na 100% bez fyzických problémů. Získali jsme důležitá data, která budeme potřebovat k dalšímu pokroku. V současné době se mi stále nedaří najít ten správný pocit s motocyklem Desmosedici GP, proto je nyní hlavním cílem znovu získat pocit, který mi umožní být konkurenceschopný."