Bagnaia obhajuje vítězství

04.08.2023

Druhá část sezony 2023 pro tým Ducati Lenovo začíná v anglickém Silverstonu.
Foto: Ducati


Po pětitýdenní přestávce se MotoGP tento víkend vrací do akce na slavném okruhu Silverstone, kde se jede Grand Prix Velké Británie, deváté kolo v sezóně 2023.
Během dlouhé letní přestávky pokračovali Francesco Bagnaia a Enea Bastianini v tréninku, když se svými stroji Ducati Panigale V4S několikrát vyjeli na trať v Misanu. V polovině července byli jezdci týmu Ducati Lenovo mezi hvězdami MotoGP, které se zúčastnily slavného Festivalu rychlosti v anglickém Goodwoodu. Pecco a Enea se společně s testovacím jezdcem Michele Pirrem zúčastnili přehlídky se svými motocykly Desmosedici GP před zraky mnoha fanoušků a příznivců, kteří se akce zúčastnili, a fotografie, na níž jsou společně zachyceni Bagnaia a Stoner - oba mistři světa s Ducati v MotoGP - se stala ikonickou.
Jezdec z Chivassa v současné době vede celkové pořadí s 35 a 36 body před kolegy na Ducati Jorgem Martínem (Pramac Racing) a Marcem Bezzecchim (VR46 Racing Team), kteří jsou v šampionátu druzí, resp. třetí. Pecco přijíždí do Silverstonu v roli favorita, protože v loňské GP a posledním podniku sezony 2023 před letní přestávkou v Assenu získal senzační vítězství. Enea Bastianini, který v první části sezony ještě nepředvedl všechen svůj potenciál kvůli zranění ramene, které ovlivnilo jeho výkony v posledních závodech, chce být jedním z hlavních protagonistů druhé části roku.

Francesco Bagnaia

"Byly to dobré letní prázdniny. Na trati jsem si několikrát užil spoustu zábavy se svou Panigale V4S společně s ostatními jezdci Ducati. Je čas znovu začít, a to mě těší. Loni jsem na Silverstonu zaznamenal jedno z nejkrásnějších vítězství své kariéry během víkendu, který nezačal zrovna nejlépe. Letošním cílem bude hned vykročit tou správnou nohou a především se pokusit přivézt domů další důležité body do celkového pořadí."

Enea Bastianini

"Jsem šťastný, že jsem konečně zpátky na trati! Během těchto pěti týdnů jsem odpočíval, ale také tvrdě pracoval, abych se vrátil co nejlépe připravený na druhou část sezony. Silverstone je jednou z mých oblíbených tratí, takže cílem bude dosáhnout dobrého výsledku a bojovat o stupně vítězů. Nebude to snadné a počasí je v Anglii vždy nevyzpytatelné, ale jako vždy uděláme, co bude v našich silách."