Bagnaia králem Mugella

12.06.2023

Bagnaia završil perfektní víkend před domácím publikem v Mugellu dominantním třetím vítězstvím v GP sezony. Bastianini se držel až do konce na devátém místě

Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) předvedl na Autodromo Internazionale del Mugello další brilantní jízdu a připsal si třetí letošní vítězství v GP a zvýšil svůj náskok v průběžném pořadí na 21 bodů před Marcem Bezzecchim. Úřadující mistr světa a sobotní vítěz sprintu vedl na velkolepém 5,25 km dlouhém toskánském okruhu od začátku do konce každé kolo a připsal si čtrnácté vítězství v MotoGP. Bagnaia dojel o 1,5 sekundy před dvojicí jezdců týmu Pramac Racing Jorgem Martinem, jediným, kdo mu během závodu kladl odpor, a Johannem Zarcem. Tímto vítězstvím si Ducati připsala 75. vítězství v premiérové kategorii MotoGP od jejího založení v roce 2003.

Týmový kolega Enea Bastianini si při svém plnohodnotném návratu k závodění po nedávném zranění brousil zuby a do šestého kola sezony startoval z P11 na startovním roštu. Ital se soustředil na to, aby svůj motocykl Desmosedici GP dovezl k vlajce a připsal si další body, což se mu podařilo díky perfektní jízdě na devátém místě po souboji s Morbidellim a Quartararem v závěru závodu.

Francesco Bagnaia
"Je to ještě lepší pocit než loňské vítězství, protože po včerejšku bylo jedinou možností, jak mít lepší závěr, vyhrát domácí GP. Byl to skvělý víkend - pole position, vítězství ve sprintu a dnešní vítězství, takže jsem velmi šťastný. Chci poděkovat všem fanouškům, kteří tu dnes byli, publikum bylo velmi působivé. Tempo bylo silné, ale podmínky byly pro horké teploty velmi náročné. Snažil jsem se nedat Martinovi žádnou šanci, aby se přiblížil, protože jel s měkkou pneumatikou a věděl jsem, že jeho potenciál může být vyšší. Pořád byl 0,4/0,5 sekundy za mnou, takže jsem se snažil být klidný a neznervóznět, ale když jsem pak viděl, že trochu bojuje, snažil jsem se víc tlačit, abych získal náskok. Můj tým odvedl neuvěřitelnou práci a můj fyzioterapeut a trenér mi v tomto období se zlomeninou hodně pomohli, takže i jim patří velký dík."

Enea Bastianini
"Dnes to byl opravdu těžký závod, 23 kol bylo pro mě hodně dlouhých, protože po tak dlouhé době bez jízdy na motorce to bylo těžké. Udělal jsem solidní P9, hodně jsem bojoval s Fabiem a Francem po celý závod, pak jsem v posledních deseti kolech hodně zpomalil a bylo to těžší, ale další deváté místo bylo v pořádku. Včerejší sprint byl v dobrý a první den samozřejmě lepší, ale teď musím znovu zkontrolovat rameno a zjistit, jestli můžu něco udělat pro další závod, protože je to pro mě strašně těžké. Na Sachsenringu bude asi oproti tomuto závodu méně fyzických sil, rameno bude silnější a můžu zajet lepší závod, ale potřebuji letní přestávku, abych si rameno posílil na druhou polovinu sezony."