Bagnaia – končím s komentáři

25.05.2023

Tovární jezdec Ducati Francesco Bagnaia oznámil, že nadále se již nebude vyjadřovat k jiným záležitostem, než sportovním věcem svého závodění.
Foto: Ducati

Tovární jezdec Ducati Francesco Bagnaia rozpoutal v Le Mans mediální přestřelku, když v jednom z mnoha rozhovoru pronesl prohlášení, které následně vyvolalo ve světě MotoGP značný rozruch. "Podle mého názoru bychom se opravdu měli vrátit k tomu, aby existoval rozdíl mezi továrními a zákaznickými motocykly, nebo alespoň najít jiné řešení, jak některým věcem zabránit."Bagnaia měl na mysli mnoho vážných havárií a zranění v dosavadních pěti závodech MotoGP. Toto prohlášení si však vysloužilo v Itálii obrovskou diskusi, do které se zapojil i majitel týmu Tech3 a prezident asociace týmů IRTA, pan Hervé Poncharal, který Bagnaiovu myšlenku označil jako blbost. Úřadující šampión MotoGP následně na celou záležitost reagoval.

Francesco Bagnaia
"Po Le Mans jsem si dal třídenní pauzu bez mobilu a sociálních sítí. Když jsem se pak vrátil na internet, uviděl jsem komentáře od Poncharala. To, co bylo zveřejněno, bylo zcela vytrženo z kontextu. Pouze jsem řešil bezpečnost jezdců a hledal příčiny zvýšeného počtu nehod. Přešel jsem do MotoGP se zákaznickým týmem. Proč bych tedy navrhoval vytvoření rozdílu mezi továrními a zákaznickými týmy? Sněhová koule se stále zvětšuje, aniž bych na to měl jakýkoli vliv. Bohužel směřujeme k dynamice, kdy lidé raději čekají na kontroverze, než aby si užívali vítěze nebo krásné souboje na trati.
Jsem jezdec, který tento sport miluje. Mým jediným cílem je vyhrávat závody a pracovat se svým týmem. Od této chvíle budu mluvit pouze o sportu, protože to je to, co umím nejlépe. Zbytek nechám na ostatních. Už mě nebaví omlouvat každé slovo, které je vytržené z kontextu, aby se otevřela polemika."