Bagnaia – aktuální informace

03.09.2023

AKTUALIZOVÁNO - Pecco Bagnaia dnes těžce havaroval v druhé zatáčce po startu Grand Prix Catalunye. Nyní je v univerzitní nemocnici v Barceloně.
Text a foto: motogp.com

V úvodním kole závodu Monster Energy Grand Prix Katalánska utrpěl Francesco Bagnaia z týmu Ducati Lenovo highside, načež se s jeho nohou dostal do kontaktu jiný motocykl. Ital byl převezen do lékařského centra na okruhu a poté byl odeslán do všeobecné nemocnice k dalšímu vyšetření.

Lékařský ředitel MotoGP Dr. Angel Charte poskytl aktuální informace o stavu úřadujícího mistra světa. "Pecco utrpěl těžké polytrauma, motocykl ho přejel v oblasti stehenní a holenní kosti. Provedli jsme rentgenové snímky této oblasti a zjistili jsme malé zranění, o kterém nevíme, zda je současné, nebo staré. Je třeba provést urgentní CT vyšetření, a proto jsme ho poslali do všeobecné nemocnice."

"Na lebeční, hrudní a břišní úrovni byl po celou dobu v normě. Byl při vědomí a orientovaný. Snímek, který jsme viděli, je z konvenční radiologie, takže je těžké si být jistý, že nejde o zlomeninu. Je nutné provést CT vyšetření," uvedl pro španělskou televizní stanici DAZN.

AKTUALIZACE
Vyšetření v nemocnici ukázalo, že Bagnaia utrpěl četné pohmožděniny, ale žádné zlomeniny. Úřadující Mistr světa bude dnes večer letecky přepraven zpět domů do Itálie.

Týmový kolega lídra šampionátu Enea Bastianini utrpěl nedislokovanou zlomeninu mediálního kladívka v levém kotníku a také zlomeninu druhé záprstní kosti na levé ruce. Ital rovněž odletí zpět do Itálie, kde se připravuje na rekonvalescenci.