Augusto Fernandez veze top deset

27.06.2023

Nováček MotoGP 2023 Augusto Fernandez opět dokázal vybojovat top deset výsledek, na bodech skončil i Jonas Folger.
Foto: GasGas Media

Augusto Fernandez a Jonas Folger z týmu GASGAS Factory Racing Tech3 v neděli v Assenu završili první polovinu sezony tím nejlepším možným způsobem. Když šachovnicová vlajka naposledy zamávala před 5. srpnem v Silverstonu, nováček Augusto Fernandez si po bouřlivém a horkém závodě dojel pro desáté místo a Jonas Folger přidal další dva body do svých rekordů, když v katedrále rychlosti skončil čtrnáctý.

Augusto Fernandez
"Dobře jsem odstartoval, ale dotkl jsem se jiného jezdce a v určitém okamžiku jsem v závěrečné šikaně vyjel rovně a sjel do štěrku. Byly tam opravdu horké a tvrdé podmínky, na motorce jsem se necítil moc dobře, takže jsem se snažil opravdu přežít a získat zpět co nejvíce pozic. Získali jsme důležité body, což je dobré na závěr první poloviny sezony. Máme potenciál na víc, takže naším cílem pro druhou polovinu sezony bude udělat další krok a pravidelněji cílit na vyšší příčky."

Jonas Folger
"Jsem konečně spokojený s krokem, který jsme udělali, a s dnešním závodem, který je tím nejlepším způsobem, jak uzavřít naše společné šestikolové dobrodružství. Rád bych začal poděkováním svému týmu za to, že vždy chápal mou situaci, snažil se najít řešení mých problémů, odpovídal na mé pochybnosti, zůstal klidný, když se mi nejelo dobře... Jsem velmi vděčný, že jsem s nimi mohl spolupracovat a že jsem se mohl vrátit k závodění. Návrat byl pro mě výjimečný a nikdy nezapomenu na těchto několik společně strávených týdnů, které mi hodně pomohou v mé roli testovacího jezdce pro Pierer Mobility Group. Děkuji vám, kluci, budu vám i nadále fandit a budu sledovat Pola Espargara s velkou nadějí, že se mu návrat povede. Děkuji vám"