Arbolino zůstává u Marc VDS Racing

26.08.2023

Tony Arbolino podepsal novou smlouvu s týmem Elf Marc VDS Racing na rok 2024.
Foto: Elf Marc VDS Racing Team


Tým Elf Marc VDS Racing oznámil, že Tony Arbolino se dohodl na prodloužení smlouvy a zůstane s týmem v mistrovství světa Moto2 i v roce 2024.

Arbolino se k týmu Elf Marc VDS Racing připojil v loňské sezóně a rychle se stal hlavním kandidátem na úspěch v mistrovství světa Moto2 - dvě vítězství v Argentině a Francii a další čtyři umístění na stupních vítězů ho řadí na druhé místo v průběžném pořadí. Arbolino v ikonické barvě týmu Elf Marc VDS Racing pětkrát zvítězil a Ital se etabloval jako jeden z nejzajímavějších a nejlépe hodnocených mladých talentů závodících v mistrovství světa. Třiadvacetiletý jezdec bude v příští sezoně partnerem Filipa Salače v nové vzrušující sestavě týmu pana Marca van der Stratena.

Tony Arbolino

"Je to fantastický pocit vědět, že zůstávám v týmu Elf Marc VDS Racing i v roce 2024. Od prvního dne se v tomto skvělém týmu cítím úžasně, jsem hrdý na to, čeho jsme již společně dosáhli, a těším se na výzvy, které nás čekají. Nebylo to pro mě těžké rozhodnutí, protože tento projekt a lidé, kteří se na něm podílejí, mi pomohli rozvinout se jako jezdec i jako člověk a myslím, že to nejlepší mě teprve čeká. Lidé v tomto týmu jsou fantastičtí a já se opravdu těším, že s nimi budu spolupracovat i příští rok. Rád bych také poděkoval Marcu Van Der Stratenovi. Vždy ve mě věřil a poskytoval mi veškerou podporu, za což jsem mu velmi vděčný."

Marc Van Der Straten, majitel týmu

"Osobně jsem nadšený, že Tony zůstane v rodině Elf Marc VDS Racing i v roce 2024. Tuto novou smlouvu si naprosto zaslouží, protože svůj talent dokazuje v každé Grand Prix. Jsem přesvědčen, že můžeme Tonymu poskytnout to, co potřebuje ke splnění svých cílů, ale také mu poskytnout tu nejlepší platformu předtím, než udělá další krok ve své kariéře. Podle mého názoru se Tony rozhodl správně, když u nás v Moto2 zůstane i další rok. Hodláme ho co nejlépe připravit na to, až v budoucnu nevyhnutelně přejde do MotoGP. Až tento krok udělá, udělá to tím nejlepším způsobem a na tom nejlepším motocyklu, který svou kvalitou odpovídá jeho talentu. Vadilo by mi, kdyby se opakovala situace, kterou zažil Alex Márquez na konci roku 2019, kdy odešel, možná příliš brzy, do MotoGP. Pokud se mu letos podaří stát se mistrem světa, jsem si jistý, že má dostatek odhodlání a chuti to dokázat i podruhé. Je to skvělý člověk ve všech směrech a jsem moc rád, že zůstává."