Aprilia RS-GP24 po debutu na okruhu

11.02.2024

Nový prototyp Aprilia ukázal pozitivní stránky, ale očekává se další zlepšení.
Foto: Aprilia

Práce oddělení Aprilia Racing byla během zimy neúnavná a při prvním testu 2024 v Malajsii byly vidět výsledky. Nový RS-GP ohromil zejména opět inovativní aerodynamickou studií. Po shakedownu, který absolvoval testovací jezdec Lorenzo Savadori, měli Aleix a Maverick možnost začít pracovat na novém motocyklu během právě skončených tří dnů. První kontakt, který zatím vykazoval povzbudivé známky: zbývá ještě přizpůsobit vlastnosti motocyklu stylu každého jezdce, ale potenciál byl hodnocen jednomyslně jako vysoký. Nyní se MotoGP přesune do Kataru na poslední testování, které je naplánováno na 19. a 20. února, před oficiálním zahájením (na stejné trati) nové sezony.

ALEIX ESPARGARO
"S tímto prvním testem jsem spokojený. Pokud se podíváme na zlepšení oproti loňsku, nemyslím si, že by někdo vyrostl tak jako my. Líbí se mi charakter nového RS-GP, umožňuje mi být ještě rychlejší v zatáčkách a to se shoduje s mým jezdeckým stylem. Je také stabilnější, i když o něco náročnější, ale stále je na něm co dělat. Viděli jsme velmi rychlé jezdce a motorky s neuvěřitelně rychlými koly i skvělým tempem: jsme na dobré úrovni, ale stále to nestačí."

MAVERICK VIÑALES
"Byly to intenzivní tři dny, ale chtěl bych ještě další tři! Nová RS-GP má rozhodně potenciál, v Aprilii na ní v zimě hodně pracovali. Na konci loňského roku jsem dosáhl velmi vysoké úrovně, zejména v nájezdu do zatáček, což je pocit, který mi zatím chybí. Jde jen o to vyzkoušet nové nastavení, jinou vyváženost, abychom využili silné stránky nové konstrukce, jak jsme to udělali na modelu 2023. Ještě nás čeká testování v Kataru, abychom se připravili na první závod, v tuto chvíli bych řekl, že jsme v polovině procesu."