Aprilia All Stars

03.06.2023

Přes 15 tisíc fanoušků italské Aprilie se sešlo na okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli a podpořilo dobročinnou akci na pomoc záplavami postiženého regionu Emilia Romagna.
Foto: Aprilia

Fanoušci značky Aprilia skvěle podpořili město Emilia Romagna, jehož "Motor Valley" má své místo v srdci každého nadšence motocyklových závodů. Více než patnáct tisíc lidí se sjelo do paddocku Světového okruhu Misano na "Aprilia All Stars", významnou akci pro motocyklové fanoušky a setkání solidarity, jehož cílem bylo poskytnout konkrétní pomoc obcím postiženým povodněmi.

Slavnostní motocyklová atmosféra Aprilia All Stars se ukázala jako dokonalý soulad se závodem solidarity, k čemuž přispěla i přítomnost italského námořnictva a jeho obdivuhodných vrtulníků, které sehrály klíčovou roli v úsilí o pomoc v oblasti Emilia Romagna.

Tisíce fanoušků přivítala na trati podívaná od jezdců MotoGP, v níž se představili jezdci Aprilia Aleix Espargaró, Maverick Viñales, Lorenzo Savadori, Miguel Oliveira a Raul Fernandez. Spolu s nimi se představili skutečné legendy kalibru Maxe Biaggiho, Lorise Capirossiho a Alexe Gramigniho, všichni mistři světa s motocykly Aprilia. O zábavu v paddocku se starala rádia DeeJay a M2O, která se postarala o hudbu a doprovodné akce.

Společnosti Piaggio Group a Aprilia věnovaly částku 10 eur za každého motocyklového nadšence, který se v Misanu objevil, a k tomu přidaly výtěžek z mnoha fundraisingových iniciativ, do nichž se zapojili jezdci i diváci v rámci skutečného závodu solidarity, což v konečném součtu činilo 200 000 eur určených pro civilní ochranu v regionu Emilia Romagna.

Jezdci Aprilia přispěli do charitativní aukce darováním závodního vybavení, jako jsou helmy, závodní kombinézy a boty. K mání byly i skutečné a vzácné memorabilie, z nichž mnohé byly velmi žádané, a fanoušci motocyklů přispěli svými nabídkami a nákupy, mezi nimiž nechybělo ani velmi žádané oficiální tričko akce.

Mimořádný den solidarity doprovázela obvyklá podívaná na trati. Na trati MWC se střídala vystoupení RS-GP, na nichž jezdili jezdci Aprilia MotoGP, superbiků RSV4 až po legendární dvoutakty 250. Jako vždy patřily mezi jezdci nejvyhledávanější motocykly čtvrtlitrové kubatury, které naplnily vitrínu trofejí značky Aprilia 18 světovými tituly a 143 vítězstvími v GP.

Vrcholem pro fanoušky MotoGP bylo samozřejmě představení RS-GP 2023, hvězdy světového šampionátu MotoGP značky Aprilia, přímo na trati.

Pro všechny příznivce motocyklů, pro skupiny přátel a také pro mnoho rodin, které se na akci sjeli, to byl den plný zábavy a oslav, s aktivitami od testů řady motocyklů Aprilia 2023 až po prvotřídní zábavu, která se po celý den linula z hlavního pódia díky hvězdám rádia Deejay a M2O. Kromě toho se konalo skvělé živé vystoupení Albertina, který proměnil celý paddock v taneční parket, a také losování, při němž jeden šťastlivec odjel domů se zbrusu novým motocyklem Aprilia Tuareg 660.