Ani jedna tovární Yamaha v cíli GP ČR
Nešťastný závěr
víkendu Velké ceny České republiky pro tým Monster Energy Yamaha MotoGP.
Foto: Yamaha
Tým Monster Energy Yamaha MotoGP v neděli na Automotodromu Brno zažil těžký den. Španěl Álex Rins odstoupil z 21kolového závodu Monster Energy Grand Prix České republiky v 18. kole. Jeho francouzský týmový kolega Fabio Quartararo utrpěl nešťastný pád v 8. zatáčce ve 2. kole. Ačkoli vyvázl bez zranění, jeho boj o dobré umístění tím předčasně skončil.
ÁLEX RINS
"Ze závodu jsem odstoupil kvůli technické závadě. Jízda se
kvůli tomu stala nepředvídatelnou. Měl jsem velký náskok před jezdcem za mnou,
ale chtěl jsem se vyhnout rizikům, protože vždy jezdíme na hranici možností.
Tak jsem se vrátil do boxů. Je škoda, že víkend končí takto, protože do toho
dáváme všechno."
FABIO QUARTARARO
"Budu stručný. Včera po sprintu jsme zjistili, že nebrzdím
dost pozdě, takže dnes jsem chtěl zatlačit a zkusit jet tak, jak rád jezdím.
Start se mi moc nepovedl, ztratil jsem pár pozic. Při jízdě na hranici možností
jsem sice pár jezdců předjel – předjel jsem Brada [Bindera], Mavericka
[Viñalese] a Lucu [Mariniho] –, ale trvalo to jen 1,5 kola."

