Alpe Adria 2023 – Brno

17.07.2023

Třetí kolo šampionátu Alpe Adria a Mistrovství ČR proběhlo na Automotodromu Brno.

Třetí podnik šampionátu Alpe Adria a Mezinárodního Mistrovství ČR hostil brněnský Masarykův okruh.Sobotní vítězství si v kategorii Supersport300 připsal maďarský závodník Mate Szamado. Druhý v závodě skončil Polák Wiktor Majchrowski, který byl zároveň i nejrychlejším jezdcem hodnocení Mezinárodního Mistrovství ČR, třetí v závodě a druhý v MMČR skončil další jezdec z Polska, Mateusz Molik. Čest českým barvám třetím místem do MMČR zajistil Daniel Tureček, který projel cílem celkově na páté pozici, jedno místo před Radkem Lamichem.
V neděli se na nejvyšší pozici podíval opět Mate Szamado, když druhý tentokrát skončil Mateusz Molik, jež si tak připsal plný bodový zisk do MMČR. Třetím celkově byl tentokrát Wiktor Majchrowski, který získal také 20 bodů do hodnocení MMČR. Třetím v republikovém hodnocení byl v cíli celkově pátý Daniel Tureček.

V kategorii Superstock600 byl v sobotním klání nejrychlejší Maďar Gergo Molnar, druhý dojel jeho krajan Soma Görbe, zatímco na třetím místě skončil Bulhar Mihail Florov. Celkově pátý skončil Jurand Kusmierczyk z Polska , který si připsal 25 bodů do hodnocení MMČR, ve kterém body za druhé místo bral celkově šestý Rumun Denis Braescu Muresan, když třetí místo v republikovém hodnocení získal hned za ním jedoucí Vojtěch Schwarz.
Vítězem nedělního závodu se opět stal maďarský závodník Gergo Molnar, zatímco druhý dojel jeho krajan Soma Görbe. Jurand Kusmierczyk z Polska skončil třetí, ale vyhrál hodnocení MMČR, ve kterém body za druhé místo bral celkově sedmý Vojtěch Schwarz a za třetí celkově devátý Turgut Durukan z Turecka.

Ve třídě Superstock1000 v sobotu zvítězil polský jezdec Milan Pawelec. O bezmála sedm sekund za ním přijel druhý Enzo Boulom z Francie, třetí pak byl s velkou ztrátou Max Melzer z Rakouska. 25 bodů za vítězství do MMČR získal celkově pátý Lennart Ulbel z Rakouska, a to před druhým Heros Mennitem z Itálie, třetí pak skončil náš Martin Vašulín.
V neděli se opět radoval Milan Pawelec. Druhý skončil náš Karel Pešek, který po třech nedokončenýách závodech bral 25 bodů do MMČR. Třetí celkově skončil Martin Tritscher z Rakouska. Dvacet bodů do MMČR získal pátý celkově Lennart Ulbel, na republikové pódium Peška a Ubela doprovodil Ital Heros Mennito.

V nejsilnější třídě Superbike byl v sobotu nejrychlejší Polák Oleg Pawelec, který na druhé místo poslal nejlepšího pilota českého mistráku Michala Fillu. Třetí celkově skončil Dimitrios Karakostas z Řecka. V hodnocení MMČR byl druhý Ireneusz Sikora z Polska a třetí náš Jirka Brož.
V neděli získal druhé brněnské vítězství Oleg Pawelec, a to před druhým Hannes Schafzahl z Rakouska, který tím dokázal triumfovat nejen v MMČR, ale především na třetí pozici celkově a druhou v MMČR odsunout našeho Michala Fillu. Pódium v MMČR doplnil celkově šestý Ireneusz Sikora.