Alex Marquez a Gresini Team pokračují

11.08.2023

Mezi Alexem Marquezem a týmem Gresini Racing byla prodloužená smlouva i pro sezonu 2024.
Foto: Gresini Racing Team


Před několika dny na okruhu Silverstone získal Alex Marquez své první vítězství v závodě MotoGP a doplnil tak svou bilanci jednoho pódia a jedné pole position za pouhých několik měsíců působení v týmu Gresini Racing MotoGP. Nebylo možné, aby tato série výsledků nevedla k prodloužení partnerství mezi týmem z Faenzy a dvojnásobným mistrem světa. Nejen výsledky na talíři italsko-španělské kombinace, ale také neuvěřitelný potenciál, který byl již několikrát prokázán - s novým cílem být v roce 2024 trvale mezi protagonisty, stojí za prodloužením partnerství. Tým Gresini Racing také oficiálně uzavřel novou smlouvu s Ducati Corse na dvouleté období 2024-2025. Bilanci tvoří již pět vítězství, tři pódia, tři pole position a 355 bodů získaných za necelé dvě sezony.

ALEX MARQUEZ

"Jsem velmi rád, že mohu v týmu pokračovat. Vždy jsem vyjadřoval toto své přání, a když se věci daří, je ještě snazší si porozumět. Pokračovat společně i v příští sezoně je klíčové, abychom s tímto motocyklem mohli dále růst. S tímto týmem bude vše jednodušší. Chtěl bych poděkovat především Nadě a pak celému týmu, díky kterému jsem se od prvního dne cítil jako doma. Budeme dál růst a překvapovat."

NADIA PADOVANI GRESINI - MAJITELKA TÝMU

"Alex je především úžasný člověk a bylo mi potěšením přivítat ho v naší rodině Gresini. Výsledky mluví samy za sebe a bylo pro nás logickým krokem pokračovat společně a ještě více zvýšit laťku. Už ve svém premiérovém roce s Ducati získal vítězství v závodě a pole position, čímž ukázal, že může od začátku bojovat s těmi nejlepšími. Nyní se budeme snažit najít společnou kontinuitu v příští sezóně. Chtěla bych poděkovat celé rodině Ducati, protože s nimi budeme pokračovat i v dalších dvou letech. Už letos jsme ukázali, že jsme dobrá kombinace, stejně jako v roce 2022... takže cílem je dál vzrušovat a těšit."

LUIGI DALL'IGNA - GENERÁLNÍ ŘEDITEL DUCATI CORSE

"Jsme rádi, že tým Gresini Racing MotoGP zůstane v rodině Ducati i v dalších dvou sezonách. Je to mimořádně profesionální tým a v průběhu let ukázal, že má potenciál aspirovat na skvělé výsledky. V loňském roce získali čtyři krásná vítězství s naším strojem Desmosedici GP a v letošní sezoně vybojovali s Alexem Marquezem pódium, pole position a vítězství v posledním sprintu GP. Jsme si jisti, že společně v budoucnu dosáhneme dalších úspěchů a budeme pokračovat v růstu závod od závodu."