Alex Lowes v 2025 pokračuje v KRT za Bimotu

15.06.2024

Po oznámení projektu Bimota by Kawasaki Racing Team pro sezónu 2025 podepsal současný jezdec KRT Alex Lowes dohodu o závodění na novém stroji v oficiálním týmu.
Foto: Kawasaki

Lowes je v současné době úspěšným oficiálním jezdcem Kawasaki ve WorldSBK a v úvodním podniku sezony v Austrálii vyhrál dva závody. V předvečer čtvrtého kola, které se pojede na Světovém okruhu Misano "Marco Simoncelli", je v šampionátu čtvrtý. Lowesova účast na projektu Bimota přináší vysokou míru kontinuity pro jinak nový projekt, protože bude pracovat po boku mnoha zaměstnanců, s nimiž si vybudoval silný osobní a pracovní vztah, a to již pátým rokem v KRT.

Nová iniciativa je pro Lowese dalším důvodem k optimistickému pohledu na jeho budoucnost, zejména proto, že jeho pokrok v oficiálním týmu KRT se rok od roku vyvíjí. Lowes je letos také nejzkušenějším jezdcem v týmu a v reakci na to se Alex velmi pozitivně a sebevědomě vžil do své nové role staršího závodníka. Jeho dvě dosavadní vítězství v závodě 2024 již prokázala, že jeho důvěra v tým a nejnovější technický balíček byla na místě.

Lowes má před sebou ještě většinu sezony 2024 a je připraven tvrdě pracovat, aby pokračoval v tak silném stylu, který on a jeho Ninja ZX-10RR předvedli již po třech kolech dvanáctikolového šampionátu. Do konce sezony 2024 zbývá devět kol, včetně toho nadcházejícího v Misanu.

Alex Lowes
"Věřím, že tato příležitost přišla v pravý čas. Kawasaki spolu s Bimotou vynakládají na tento nový projekt obrovské úsilí. S využitím téměř 40 let znalostí a úspěchů v závodech Superbike společnosti Kawasaki a také mých osobních zkušeností s různými výrobci věřím, že nám to dává nejlepší šanci začít s novým motocyklem z nejlepší možné pozice. Ukázal jsem, že se stále zlepšuji a že jsem stále rychlý a konkurenceschopný v popředí WorldSBK. Velký dík patří společnostem KMC, Bimota a Provec Racing za důvěru, kterou mi projevily. Jsem rád, že mohu být i nadále součástí naší závodní rodiny! Závodění si velmi užívám a během roku 2024 se máme stále na co soustředit. Měli jsme pěkný začátek sezony s několika vítězstvími v závodech, ale nyní se soustředíme na Misano. Je to trať, kterou mám opravdu rád, nedávno jsme tu měli test a cítil jsem se na motorce silný, pojďme se tvrdě soustředit a uvidíme, jaké výsledky můžeme tento víkend zajet. Arigato, Grazie Mille, Muchas Gracias a děkuji!"