Alex kousek od vrcholu, Diggia havaroval

28.06.2023

Alex Marquez dokončil Dutch-TT na šesté pozici, Fabio Di Giannantonio havaroval a cíl neviděl.
Foto: Gresini Racing

První část sezony se v Assenu nachýlila ke konci a Alex Marquez se v nedělním závodě vrátil mezi hlavní protagonisty a do vyšší části klasifikace. Španělský jezdec byl v cíli závodu, který se vyznačoval vysokými teplotami a byl poznamenán jeho penalizací dlouhého kola, protože překročil limity trati, šestý. Jezdci s číslem 73 se podařilo získat důležité body do hodnocení šampionátu, které ho nyní řadí na 10. místo, pouhý jeden bod od Quartarara.

Závod Fabia Di Giannantonia skončil předčasně a v pravděpodobně nejlepším okamžiku pro italského jezdce, který byl v první zatáčce až na 20. místě. Dokázal se však vrátit na devátou pozici a pustit se do ostrého souboje s Nakagamim. Osm kol před koncem ztratil v páté zatáčce předek a byl nucen odstoupit.

Pro tým Gresini MotoGP nyní nastává čas dovolených, do akce se s čerstvou energií vrátí za něco málo přes měsíc na Silverstonu, přičemž jeden test v Misanu s Panigale je naplánován na 18. a 19. července.

Alex Marquez
"Hráli jsme naše karty správně. V zahřívacím tréninku jsme vyřešili některé problémy s pocitem a pro závod jsme zvolili měkčí pneumatiky, i když jsme věděli, že bychom ve druhé části závodu bojovali. Po dvanáctém kole to bylo se zadní pneumatikou opravdu náročné, ale přesto se nám podařilo získat důležité body a zakončit tuto první část sezóny zlepšováním."

Fabio Di Giannantonio
"Opravdu škoda, protože jsme měli skvěle rozjetý závod, trochu jako v Německu. Je jasné, že se musíme zlepšit na startu, protože ztrácíme příliš mnoho bodů, ale zlepšujeme se v každém závodě a tentokrát jsme mohli klidně bojovat o sedmé až osmé místo. K havárii nemělo dojít, ale s takovým výkonem jedeme na dovolenou s úsměvem."