Aegerter a Yamaha i v roce 2024

12.08.2023

Dominique Aegerter a Yamaha Racing prodlužují smlouvu na rok 2024.

Společnost Yamaha Motor Europe oznámila, že Dominique Aegerter zůstane u Yamahy v mistrovství světa superbike až do konce sezony 2024 poté, co se s 32letým švýcarským jezdcem dohodla na prodloužení stávající smlouvy o další rok.

Sezona 2024 bude Aegerterovou čtvrtou sezonou v roli jezdce Yamahy, neboť se k japonskému výrobci připojil v roce 2021, aby s Ten Kate Yamaha WorldSSP Supported Teamem startoval v mistrovství světa FIM Supersport. Bývalý vítěz závodů Moto2 se okamžitě prosadil, když vyhrál deset závodů na cestě k zisku titulu mistra světa hned na první pokus. V následující sezóně se Aegerter postavil na nejvyšší stupínek pódia neuvěřitelných 17krát, když úspěšně obhájil titul a stal se teprve třetím jezdcem v historii střední třídy, který získal titul mistra světa v několika po sobě jdoucích letech.

Tento úspěch byl oceněn povýšením do týmu GYTR GRT Yamaha WorldSBK, s nímž Aegerter v letošní premiérové sezoně zažil silný start. Sympatický švýcarský jezdec je v současné době na devátém místě v průběžném pořadí šampionátu a je častým návštěvníkem Parc Fermé, kde zatím absolvoval tři závody jako nejlepší nezávislý jezdec, přičemž tuto bilanci by rád do konce roku ještě zvýšil.

Pro rok 2024 má Aegerter jasný cíl: navázat na své solidní výkony z letošní sezony a stát se jedním z lídrů seriálu, který bude na své Yamaze R1 pravidelně bojovat o umístění v první trojce.

Dominique Aegerter

"Jsem šťastný a hrdý, že jsem prodloužil smlouvu se společností Yamaha a zůstanu ve WorldSBK se svou R1 i v roce 2024. S Yamahou jsem získal dva tituly WorldSSP, ale nyní je mým cílem zlepšit výsledky a být konkurenceschopnější ve třídě WorldSBK a pro dosažení tohoto cíle udělám maximum. Moje sezóna začala jako nováčka docela dobře, a i když jsem ještě nestál na stupních vítězů, je přede mnou ještě několik závodů a na trati jsem zažil několik skvělých soubojů, které mě hodně naučily. Chci se pravidelně umisťovat v popředí a na to se zaměřím i v příští sezoně. Chtěl bych poděkovat společnosti Yamaha za její neutuchající důvěru ve mne a všem, kteří mi pomohli dostat se do této pozice, a mezi nimi bych chtěl vzpomenout zejména na nedávno zesnulého Mirka Giansantiho, který hrál v týmu GRT Yamaha neocenitelnou roli."

Andrea Dosoli - manažer pro silniční závody Yamaha Motor Europe

"Bylo pro nás potěšením sledovat, jak se náš dvojnásobný mistr světa Supersport Dominique tak rychle adaptoval na WorldSBK.Všechny nás ohromil, počínaje prvním závodem, kde předvedl fenomenální výkon v kvalifikaci a zajistil si start v první řadě na Phillip Islandu. Myslím, že neexistuje lepší způsob, jak se představit svým týmovým kolegům a soupeřům! Jeho vývoj od té doby byl solidní, zlepšoval se každý víkend a ve třech dosavadních závodech skončil jako nejlepší nezávislý jezdec. Jsem přesvědčen, že do konce roku toto číslo ještě rozšíří, a proto s potěšením oznamuji prodloužení stávající smlouvy o další sezónu. Přeji Dominiquovi a jeho týmu vše nejlepší při jejich dalším progresu a doufáme, že sklidí zaslouženou odměnu."