Adamo zůstává u KTM

09.07.2023

Lídr světového šampionátu FIM MX2 v motokrosu Andrea Adamo podepsal víceleté prodloužení stávající smlouvy s týmem Red Bull KTM Factory Racing.

Devatenáctiletý italský jezdec Andrea Adamo se stal oficiálním jezdcem pro rok 2023 a třetím Italem, který od začátku minulého desetiletí jezdil na továrním stroji KTM SX-F. Adamo se účinně spojil s Joelem Smetsem a manažerem týmu Tonym Cairolim a sezonu skvěle zahájil na stroji KTM 250 SX-F ve třídě MX2, když v úvodním kole získal pódiové umístění a ve čtvrtém závodě roku v Arco di Trento pak své premiérové vítězství v Grand Prix. Adamo si připsal sedm prvenství z první poloviny sezony 2023 - což je před GP České republiky společný nejvyšší počet - a ve dvaadvaceti jízdách ještě neskončil mimo první sedmičku. Díky této skvělé konzistenci je v současné době lídrem šampionátu. Andreova vyzrálost, pracovní morálka a odhodlání jsou vysoce ceněny. Své místo v týmu Red Bull KTM Factory Racing si důkladně zasloužil a tým je potěšen, že si jeho služby může pojistit i pro nadcházející sezóny MXGP.

Andrea Adamo

"Je moc příjemné, že jsem prodloužil smlouvu. V týmu se cítím dobře a nemohu si přát víc. Letošní rok se zatím vyvíjí dobře, vyhráli jsme závody, získali červenou desku a často jsme skončili na stupních vítězů. O to se snažíme a dosahujeme svých cílů, ale vždycky chceme víc. Jsem velmi hrdý na to, že mám závodní dres s logem Red Bull KTM, a jsem rád, že ho budu nosit ještě dlouho po skončení této sezony."