ACUE pořadatelem IoMTT do roku 2033

03.04.2024

Vládní oddělení pro podnikání ostrova Man, držitel práv a promotér závodů TT na ostrově Man, oznámilo, že společnost Auto-Cycle Union Events Ltd (ACUE) získala desetiletou smlouvu jako pořadatel závodu.
Foto: IOMTT

Přelomová dohoda zajistí, že ACUE bude tuto roli plnit až do ukončení závodů TT na ostrově Man v roce 2033, tedy 25 let poté, co v roce 2008 poprvé převzala odpovědnost za pořádání závodu.

Za tu dobu TT zaznamenala významný růst téměř ve všech oblastech závodu a nová smlouva přichází brzy po období restrukturalizace a investic do organizace závodu, které odrážejí zvýšenou složitost a zdroje potřebné k zajištění závodů TT.

ACUE, kterou povede Clerk of the Course Gary Thompson MBE BEM, bude zodpovědná za všechny prvky závodů TT na ostrově Man, od přípravy trati na závody a kontroly všech činností na trati až po jmenování činovníků závodu a školení nováčků.

Jednou z nejdůležitějších a nejrozsáhlejších povinností pořadatele závodu je zajištění pořadatelské a lékařské služby na trati TT dlouhé 37,73 mil. Desetiletá smlouva s ACUE se shoduje s dalšími dvěma desetiletými smlouvami mezi ACUE a pořadatelskou službou TTMA a Manx Road Racing Medical Services (MRMS).

Gary Thompson, ACU Events Ltd
"Pro společnost ACU Events Ltd je ctí pokračovat v roli pořadatele závodů TT. Je to dlouholetá pozice, kterou zastáváme, a jsme nesmírně hrdí, že v ní můžeme pokračovat. Naše práce pochopitelně vystupuje do popředí, když motocykly opustí startovní čáru a vydají se směrem k Bray Hill, ale k tomu, abychom se dostali až do této fáze, je zapotřebí tisíce hodin práce po celý rok, a toto pracovní zatížení se zvyšuje s tím, jak roste počet účastníků závodu a naše nároky na jeho realizaci. Jedním z větších prvků organizace závodu je bezpochyby zajištění maršálů a zdravotníků, kterých potřebujeme několik set, aby se mohlo závodit. Tuto novou dohodu jsme využili jako příležitost k zajištění TTMA a MRMS na stejné desetileté období, což má obrovskou výhodu v tom, že nám umožňuje dlouhodobě plánovat a investovat jako nikdy předtím."

Jane Corlett, TTMA Ltd
"Desetiletá smlouva je pro TT a TTMA skvělou zprávou a my budeme ve spolupráci s ACUE a ministerstvem pro podnikání usilovně pracovat na dalším zlepšování kvality traťových komisařů na trati i na celkovém zážitku a výhodách práce traťového komisaře TT."

Dr. Gareth Davies, Manx Road Racing Medical Services
"TT přitahuje některé z nejtalentovanějších světových specialistů na traumatologii a přednemocniční péči a jsou přínosem, na který by měl být závod skutečně hrdý. Díky této nové dohodě MRMS rozšíří rozsah naší práce o nové iniciativy a výzkum v oblasti bezpečnosti a kondice jezdců a zároveň bude i nadále poskytovat prvotřídní péči závodníkům."

Tim Johnston MHK, ministr pro podnikání
"TT pokračuje v konzistentním růstu v mnoha oblastech, což je o to působivější, že se nachází v situaci stále rostoucího tlaku. TT není vůči těmto tlakům v žádném případě imunní, ale naše dlouhodobé strategické zajištění akce jí umožňuje jít od síly k síle. Přivedlo nás do této pozice, kdy můžeme s ACUE a následně s TTMA a MRMS přijmout takový dlouhodobý závazek, který TT posune do dalšího desetiletí. Je to důkazem pokračující tvrdé práce všech organizací a jednotlivců zapojených do závodů TT na ostrově Man, které jsou základním kamenem naší silné a rozmanité manské ekonomiky a klíčovou součástí dědictví našeho ostrova."