Acosta udělal první závodní chybu

14.05.2024

Pedro Acosta nedokončil závod GP Francie poté, co havaroval, Augusto Fernandez třináctým místem zachránil domácí body týmu Tech3.
Foto: GasGas Media

Na startovním roštu okruhu Bugatti v Le Mans to byla zvláštní neděle, protože francouzští motocykloví fanoušci hlasitě a s nadšením očekávali hlavní závod Michelin® Grand Prix de France. Závod překonal svůj vlastní rekord v návštěvnosti z roku 2023 a zaznamenal 297 471 nadšených lidí, kteří se uplynulý víkend ve Francii připojili k oslavě. Red Bull GASGAS Tech3 byl připraven na závod s výměnou motocyklů, protože na okruhu hrozily šedé mraky, ale nakonec na startovní rošt čekal suchý, ale větrný závod. Pedro Acosta nemohl svému týmu zajistit to, co si tolik přál, tedy skvělý výsledek v týmové domácí Grand Prix poté, co nováček na začátku závodu chyboval a havaroval. Augusto Fernandez dokázal po náročném závodě přivézt do své garáže pár bodů, když skončil na 13. místě.

Augusto Fernandez
"Dnes jsme měli špatný start, což nás dostalo do špatné pozice pro závod, a doplatili jsme na to. Čekal jsem, že odstartuji lépe, abychom byli v rychlejší skupině, ale to se nestalo. Nemohl jsem jet tak, jak jsem chtěl, byl to těžký a frustrující závod, ale musíme se dívat na pozitiva, je to nejlepší pocit od začátku sezony. Těším se na další kolo v Barceloně, je to trať, kterou mám rád, a doufám, že naše sebevědomí bude dál růst."

Pedro Acosta
"Víkend nebyl celkově špatný. Po sprintu jsme udělali velký krok v nastavení motorky a ráno ve warm upu byl pocit opravdu dobrý. Dnes to mohl být dobrý den, dobře jsme odstartovali, motorka fungovala dobře, ale na trati bylo několik kluků, kteří dělali divné věci, a nakonec jsme havarovali, zase jeden další rok. Mám pocit, že se to pro mě v Le Mans stává tradicí. Zkusíme to znovu v příštím kole v Barceloně."