Acosta se vrátil do top deset

09.07.2024

Poté, co v minulém závodě v Assenu udělal Pedro Acosta chybu, se nyní na Sachsenringu vyvaroval problémů a skončil na sedmém místě, Augusto Fernandez dokončil GP Německa šestnáctý.
Foto: GasGas Media

V době, kdy se v paddocku vše balí na letní přestávku, se v neděli na Sachsenringu uskutečnil další úžasný závod Motorrad Grand Prix Deutschland, který uzavřel první polovinu již tak vzrušující sezóny 2024. Po zklamání ze sprintu Pedro Acosta tvrdě bojoval o zasloužené 7. místo, zatímco Augusto Fernandez skončil podruhé v řadě v první patnáctce, když obsadil 14. pozici, ale poté byl kvůli tlaku v pneumatice potrestám penalizací 16 sekund, což ho odsunulo na 16. místo.

Pedro Acosta
"Byl to celkově těžký závod po víkendu s několika problémy, ale nějakým způsobem bylo dobré mít tyto boje předtím, než se příští týden vydám do továrny v Rakousku, protože na nich budeme moci společně pracovat. Celkově jsme s první polovinou sezony spokojeni, kolo od kola děláme pokroky, ale před námi je ještě dlouhá cesta!"

Augusto Fernandez
"Byl to těžký a dlouhý závod a my jsme se nadále potýkali s problémem přilnavosti zadní části motocyklu, který jsme měli obecně po celý víkend. Pozitivní je, že jsme se vrátili k lepšímu pocitu na motorce, k lepší úrovni, protože jsme se zde v Německu přiblížili ostatním jezdcům Pierer Mobility, pokud jde o časy na kolo. Je pro nás dobré to vědět a je dobré, že s tímto pocitem míříme do letní přestávky. Uvidíme, jestli budeme konkurenceschopní i v Silverstone."