Acosta: jsme na dobré cestě

11.02.2024

Red Bull GASGAS Tech3 se rozjíždí pro MotoGP™ 2024, když Acosta pokročí v testu v Sepangu.
Foto: GasGas Media

Během dlouhého pobytu na rozpáleném mezinárodním okruhu Sepang urychlil tým Red Bull GASGAS Tech3 přípravy na sezónu 2024 a hvězdný nováček Pedro Acosta předvedl obratný výkon, když MotoGP letos poprvé nabrala na obrátkách.

Tým Tech3 v novém kabátě Red Bull GASGAS dorazil do Sepangu, aby zde strávil nejméně šest dní jízdou a testováním. K nováčkovi roku 2023 Augustu Fernandezovi se připojil Pedro Acosta, aby se vyrovnali s přilnavým malajským asfaltem, typicky vysokými teplotami a posoudili své technické možnosti pro závodní motocykl 2024. Vzhledem ke svému nováčkovskému statusu se Acosta zúčastnil shakedownu a celkem šest dní kroužil na rozmanitém, ale rychlém okruhu v Sepangu.

Augusto s RC16 absolvoval hlavní část vyhodnocovacích prací na aerodynamice a dalších úpravách motoru a podvozku, Acosta se rychle naučil složitosti pokročilé technologie. Během útoku na čas ukázal slibný výkon a během simulace sprintu udržoval skvělé tempo se zbytkem skupiny MotoGP kolem hranice rekordu kola. Pedro podal 9. nejlepší výkon, zatímco Augusto skončil na 21. místě, ale většina práce byla dosažena v Sepangu a s ohledem na další potvrzení rozhodnutí, jakmile dojde k druhému testu v Kataru 19. a 20. února.

Pedro Acosta, 9. místo:
"Mnoho dní ježdění a mnoho věcí k vyzkoušení. Aero, výkon, elektronika. Užívám si to, protože na motorce začíná být všechno mnohem normálnější. Zlepšujeme se každým dnem, a když se podíváte na časy na kolo od prvního shakedownu do posledního dne, pak jsme byli rychlejší o tři sekundy. 0,5 za den není tak špatné! Jsme na dobré cestě. Tým na mě tlačí jako blázen, aby mi s těmito kroky pomohl. Všichni jeli v tomto testu rychleji než loni, takže o časech na kolo nemusíme příliš přemýšlet... ale konzistence byla dobrá."

Augusto Fernandez, 21. místo:
"Tři těžké dny a ne úplně takový start, jaký jsme očekávali. Zatím jsem necítil, že bychom měli rychlost, ale poslední den jsme v porovnání s předchozími dvěma pracovali lépe a začali jsme trochu rozumět nové motorce. S ojetými pneumatikami jsem si obnovil některé dobré pocity. První test je za námi. Tento týden si odpočineme a pak se podíváme směrem ke Kataru, kde jsme loni dobře závodili, a můžeme přemýšlet o dnech, které nám zbývají na práci pro rok 2024."