Acosta je opět na pódiu MotoGP

15.04.2024

Po senzačním výkonu si své druhé pódium v MotoGP připsal nováček Acosta.
Foto: GasGas Media

Nováček v MotoGP Pedro Acosta to dokázal znovu, a tentokrát ještě lépe, protože s motocyklem KTM #31 v barvách GasGas získal v neděli své druhé pódium v premiérové třídě. Acosta obsadil druhou pozici, což znamená, že se stal nejmladším jezdcem, který v MotoGP™ získal dvě pódia v řadě. Jeho týmový kolega Augusto Fernandez skončil na bodovaných místech po náročném závodě, na jehož konci vybojoval 14. místo.

Pedro Acosta
"Takový závod jsem si neužil už léta, od dob Moto3! Nedovedete si představit, jak jsem se dnes na trati bavil, když jsem předjížděl jezdce, když mě Jorge Martin předjel a já pak získal zpět pozici, dotýkal se ostatních jezdců atd. Byl to super pěkný závod, dokud mě nepředjel Maverick Vinales, ale ten byl dneska raketa, mám z něj super radost. Včera jsem byl trochu zklamaný z naší chyby s pneumatikami, ale nakonec jsem opravdu rád, že jsme tu chybu udělali, protože jsme ji dnes napravili. Dnes ráno v zahřívacím tréninku jsme se rozhodli, že pojedeme na střední, a pak v závodě, když jsem vedl, jsem se snažil šetřit pneumatiky, abych neudělal hloupou chybu nebo něco šíleného. Jsem také moc rád, že jsem mohl bojovat se špičkovými borci, jako je Marc Marquez, hodně se od něj učím a užíval jsem si to s ním, dokud nehavaroval. Jsem nesmírně vděčný za to, že jsem s týmem Red Bull GASGAS Tech3, protože ve mně pevně věří, ale také lidem kolem mě a společnosti Pierer Mobility, protože dávají všechno do toho, aby mi poskytli ten nejlepší možný balíček. Byl to skvělý víkend, díky všem."

Augusto Fernandez
"Byl to opravdu těžký závod, hodně jsme se snažili udržet dostatečně dobré tempo, takže máme po tomto kole co analyzovat. Samozřejmě jsme získali body, ale nebylo to pro nás dost dobré. Pedro Acosta zajel neuvěřitelný závod a jeho volba pneumatik byla lepší než naše, takže musíme studovat jeho data a pokusit se zlepšit, protože s motorkou odvádí neuvěřitelnou práci. Víkend byl celkově o něco lepší než první dva, v trénincích jsem se cítil lépe, ale v závodě jsem nedokázal udržet tempo. Každopádně se těším do Jerezu, což je trať, kterou znám a kterou mám hodně rád, a doufám, že se nám podaří se zlepšit. Pak nás čeká důležitý test a počítám s tím, že v něm dojde ke klíčovým zlepšením, třeba se budeme moci inspirovat Pedrovou motorkou."