Accolade Smrz Racing BGR

16.06.2024

Přestože se oběma jezdcům týmu Accolade Smrz Racing BGR podařilo dosáhnout výrazného zlepšení během víkendu, českobudějovický tým Jakuba Smrže odjíždí z Misana bez bodů.
Tisková zpráva týmu Accolade Smrz Racing BGR

Filip Novotnýbojoval ve skupince s cílem získat světové body, nakonec se mu to však kvůli technickým potížím nepodařilo a skončil 25. Chris Clark měl také dobrý start do druhého závodu této prestižní a vyrovnané kategorie World Supersport 300, nakonec skončil 27. Tým si z Itálie odváží řadu důležitých poznatků a dat, na kterých hodlá stavět již během příštího závodního víkendu, který se bude konat na domácí půdě týmu v Mostě 19 – 21 července.

Jakub Smrž (manažer týmu)
"Chris i Filip se hodně zlepšili během víkendu, a získali jsme spoustu důležitých informací. Filipovo tempo se blížilo bodovaným pozicím ve druhém závodě. Pracovali jsme na stylu jízdy. Měli jsme dva drobné technické problémy, které nás připravily o šanci bojovat o body. Spíš se jednalo o věc nastavení a stylu jízdy, ale nic, co bychom nemohli do budoucna vyřešit. Formát závodů v letošním roce je opravdu těžký pro nové mladé jezdce bez znalosti tratí. My to však nevzdáváme, a pracujeme ze všech sil. Děkuji jezdcům i celému týmu za skvělou práci."

Filip Novotný #11
"Konečně se mi podařil trochu lepší start a první kolo závodu. Předjel jsem několik jezdců. Byl jsem v pozici bojovat o body, ale problém s řazením mi to nakonec neumožnil. Chtěl bych moc poděkovat týmu, především Kubovi, za skvělou práci. V Mostě budeme silnější a bude to lepší."

Chris Clark #27
"Podařil se mi lepší start než v předešlých závodech. Stále je však co zlepšovat. Jel jsem ve skupince, ale po předjetí jsem ztratil kontakt. Držel jsem si rytmus a vyrovnal svůj nejlepší čas tohoto víkendu."